BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x
BREAKING NEWS

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e SPAK dosja që ka përgatitur SHBA për Ramën dhe McGonigal me të gjitha provat përvëluese, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe bisedat e fshehta me zyrtarët shqiptarë, te dëmi i madh prej miliona dollarësh ...

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Flamur Noka, Genc Ruli dhe Ridvan Bode janë futur në “listën e zezë” të SHBA, ja çfarë po përgatitin amerikanët

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e opozitës janë të trembur nga SPAK, Partia Socialiste është ndarë në fraksione, ja plani i Ramës për të ‘bllokuar’ emrin e zëvendësuesit të tij, ju tregoj se çfarë po ndodh brenda selisë rozë...

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e
x
BREAKING NEWS

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë të UDB në Shkodër, infiltrimi i ish-spiunëve në PD e Sali Berishës, bazat ku u stërviten dhe urdhrat e fshehta që merrnin nga qeveria fashiste e Beogradit, studiuesi i ish-komunizmit për artin dhe muzik...

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë
x
BREAKING NEWS

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin përplasjet dhe sherret, besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës në xhaminë “Dine Hoxha”, në rrezik edhe Bujar Spahiu, zbardhen kërcënimet me jetë për drejtuesin e Komunitetit Mysliman...

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin
x

Bota

Bien në pranga 4 persona, zbardhen akuzat që rëndojnë ndaj tyre

Bien në pranga 4 persona, zbardhen akuzat që rëndojnë ndaj

Policia spanjolle, së bashku me autoritetet doganore, kanë arritur t’i japin një goditje të rëndë trafikut ndërkombëtar të drogës, raporton media iberike.

Policia spanjolle, së bashku me autoritetet doganore, kanë arritur t’i japin një goditje të rëndë trafikut ndërkombëtar të drogës, raporton media iberike.

”Agjentët zbuluan një sasi të madhe prej 7,2 tonë kokainë në një depozitë me peshk të ngrirë nga Amerika e Jugut”, raportuan radiostacioni ”Cadena Ser”.
Katër persona u arrestuan.

”Kjo është sasia më e madhe e kokainës e kapur për një kohë të gjatë në rajonin e Galicisë në veriperëndim të Spanjës. Fillimisht ishte e paqartë nga cili vend i Amerikës së Jugut vinte kontejneri”, raportuan mediet.
Vlera e ngarkesës korrespondon me afërsisht 500 milionë euro (539.5 milionë dollarë) me çmime ndërmjet 60 dhe 80 euro për gram.

Sipas të dhënave të Kombeve të Bashkuara, prodhimi vjetor i vlerësuar global i pluhurit të bardhë në vitin 2021 do të ishte rreth 2 300 tonë.

Në të njëjtin vit, në Evropë u kapën gjithsej 303 tonë kokainë.Më të lexuarat