BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x
BREAKING NEWS

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i ka futur duart në informacionet sekrete brenda institucioneve të reja të vetingut

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i
x
BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x

Aktualitet

Dëshmia e të penduarit/ ‘Zbërthehet’ Tafani, zbulon detaje të reja për planet e bandës së Laert Haxhiut

Dëshmia e të penduarit/ ‘Zbërthehet’ Tafani, zbulon

Të tjera detaje kanë dalë në dritë nga dëshmia e të penduarit të drejtësisë, Artan Tafani.

39-vjeçari ka treguar se si vepronte grupi kriminal i drejtuar nga Laert Haxhia, i cili për hakmarrje nuk kurseu as njerëzit e tij të afërm.

Shantazhi që Fridman Xhaferaj i bënte kushëririt të tij Laert Haxhisë se nëse nuk e nxirrte nga burgu do të rrëfente mbi ngjarjet për të cilat kishte dijeni, duket se kjo vulosi edhe fatin e tij.

Pas daljes nga burgu, Haxhiu kishte porositur eliminimin e kushëririt të tij si ndëshkim për tradhtarët.

Pasi u ekzekutua, Fridman Xhaferaj u hodh në ujërat e një rezervuari në Korçë dhe pas 12 ditësh u gjet trupi i tij i pajetë.

Më tej Tafani ka treguar planin që u bë për të vrarë Alban Semakun. I penduar i drejtësisë shprehet se e ka gënjyer Semakun për ta çuar në një vend në të cilin pretendonte se kishte fshehur heroinë.

Në momentin që Semaku ul kokën për të parë nëse kishte heroinë qëllohet për vdekje.

50 mijë euro kishte marrë Laert Haxhiu për të ekzekutuar Çajup Selimin më 1 qershor në Tepelenë, një vrasje kjo e porositur.

Ditën e diel do të zhvillohet seanca gjyqësore për personat të cilët u arrestuan gjatë operacionit ‘Kurrë mos harro’. Prokuroria e Elbasanit ka kërkuar masën e arrest në burg për të gjithë të ndaluarit.

Më të lexuarat