BREAKING NEWS

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës, por bëhen pjesë e komisionit special për të shpëtuar nga qelitë e SPAK

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi,
x
BREAKING NEWS

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK, i hapet rruga profesoreshës së njohur

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin
x
BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x

Aktualitet

Edhe sa do të zgjasin reshjet? Meteorologia Tanja Porja jep lajmin e mirë dhe tregon kthesën drastike të motit: Ja kur rikthehen rrezet e diellit

Edhe sa do të zgjasin reshjet? Meteorologia Tanja Porja jep lajmin e

Përmirësimi gradual i ksuhteve të motit në të gjithë territorin shqiptarë ka nisur. Sot kemi vranësirat dhe prezenca e reshjeve në sasi të pakta dhe krejt të papërfillshme, krahasuar me atë çfarë kemi përjetuar këto 4 ditë.

Ditën e sotme, reshjet e dëborës do të shfaqen në 1200 metra lartësi nga niveli i detit. Ndërkohë që reshjet e pakta të shiut do të jenëprezente në pjesën tjetër të territorit.

Në veri-perëndim, sërish zona e Shkodrës, e mbi-Shkodrës, Lezha dhe më pak Kurbini do të kenë rreshje me intensitet mesatar sot paradite, rreth orës 9-11, por do të jetë krej afatshkurtër. Më vonë pritet një dobësim i ndjeshëm i reshjeve.
Ndërkohë termometri ka shënuar 4 gradë në zonat malore, në orët e mëngjesit. Në zonat e ultësirës perëndimore mëngjesi ka shënuar 9 gradë celcius.

Ndërkohë mesdita qëndron në të njëjtat vlera termike me një ditë më parë. 8-10 garë celcius në zonat malore dhe 15 gradë celcius përgjithësisht në ultësirën perëndimore.

Përjashtim bën vetëm skaji jugor ku termometri gjatë ditës së sotme mund të ngjitet rreth 16 apo 17 gradë celcius.Edhe pjesën e parë të ditës së nesërme presim reshje shiu me intensitet të ulët, dhe që nga pasditja e të enjtes pritet përmirësim i kushteve të motit. Deri të shtunën moti do të qëndrojë i kthjellët dhe me kushte të mira atmosferike.

Kemi një sistem të fuqishëm me vraniësira dhe reshje që do të vendoset mbi Itali dhe pjesën më të madhe të Adriatikut. Meteorologia Tanja Porja thotë se sinjalet janë që ky sistem të qëndrojë mbi hapsirat detare dhe të mos e prek territorin shqiptarë, pasi është po aq i fuqishëm sa ky sistem që kaluam.

Më të lexuarat