BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Aktualitet

SPAK kërkon një tjetër masë sigurie për Alqi Bllakon, GJKKO merr vendimin dhe i drejtohet në mënyrë urgjente Apelit

SPAK kërkon një tjetër masë sigurie për Alqi Bllakon,

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka rrëzuar kërkesën e SPAK për masë të dytë sigurie për Alqi Bllakon. Ish-deputeti socialist u rikthye në qeli, pasi akuzohet se ka shpërdoruar detyrën dhe ka marrë përfitime të parregullta, për inceneratorin e Fierit.

Mirëpo, një javë më parë SPAK në kuadër të hetimeve të reja për inceneratorin e Fierit, Elbasanit dhe Tiranës, zbuloi të tjera dokumente që e implikonin ish-deputetin edhe në djegësin e mbetjeve të Elbasanit.

Në këto kushte, Prokuroria Speciale ka kërkuar masë të dytë sigurie në GJKKO, masë “Arrest në burg”, por kjo nuk është aprovuar nga togat e zeza, Shkalla e Parë.

Aktualisht, kujtojmë se Alqi Bllako qëndron në qeli për akuzat e inceneratorit të Fierit. Ai qëndroi disa kohë në qeli dhe pas kërkesës për masë më të butë, u dërgua në “Arrest në shtëpi”. SPAK e ankimoi vendimin dhe tashmë Gjykata e Posaçme e Apelit e ka rikthyer atë në qeli.