BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro në prona, në skemë janë futur dhe familjarët, ja si tentuan të shpëtojnë disa pasuri, Agjencia e Inteligjencës Financiare nxjerr detajet e forta

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x

Aktualitet

Çfarë ndodhi? Arrestohet çifti shqiptari në Francë, dyshohet se...

Çfarë ndodhi? Arrestohet çifti shqiptari në Francë,

Një çift me origjinë shqiptare janë kapur nga autoritetet në Francë pasi janë kapur me mijëra euro në makinë, që dyshohen të jetë fituar nga pazaret e drogës.

Mediat vendase shkruajnë se çifti janë ndaluar nga doganierët e Perthusit, teksa ishin duke udhëtuar me një automjet tip Passat, ku janë pyetur nëse kishin kishin ndonjë gjë për të deklaruar, ndoshta para?

“Po, por ne nuk e dimë se sa kemi” ishte përgjigja e tyre. Shoferi shqiptar 40 vjeç shpjegoi se ai donte të shkonte të blinte një makinë në Barcelonë, ndaj dhe kishte shumën e parave me vete por policia zbuloi 134 mijë euro brenda në makine, nga të cilat 102 mijë të fshehura.

Sakaq kur prokurori i çështjes ka deklaruar se “Në telefonin tuaj kemi gjetur foto dhe biseda në lidhje me drogën”.

Sakaq gjykata e liroi të renë dhe e dënoi burrin me 18 muaj menjëherë, i konfiskoi paratë dhe i shqiptoi dy gjoba prej 134,655 € dhe 67,327 €.

Më të lexuarat