BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Aktualitet

I shiti shtëpi Kanye West në Dubai, shqiptari zbulon shumën e frikshme

I shiti shtëpi Kanye West në Dubai, shqiptari zbulon shumën e

Shqiptarët në botë ishin fokusi i kësaj të marte në emisionin “Opinion”.

Kristian Cuku është një prej atyre që ka pasur sukses në emigrim.

Dikur kampion i Shqipërisë për 13 vjet për garën e trehapëshit, Cuku tregoi si nisi të emigronte nga Italia e tashmë ka përfunduar në Dubai.

Prej 3 vitesh ai jeton dhe bën biznes atje për shit-blerjen e pronave të patundshme. Për Blendi Fevziun ai tregoi se vitin e kaluar kompania e tij i ka shitur reperit të njohur ndërkombëtar Kanye West një shtëpi me vlerë 80 milionë Dollarë.

Blendi Fevziu: Tre vjet në Dubai, sapo shkove hape biznes, në mos gaboj, kompania jote që merret me real estate i ka shitur vitin e kaluar njërit prej personazheve më të njohur të botës. Kujt i shtitë vilë në Dubai?

Kristian Cuku: Vitin e kaluar në 2023 i kemi shitur Kanye West, i kemi bërë mbylljen e një kontrate për një shtëpi që ai e ka blerë në Emiratet e Bashkuara.

Blendi Fevziu: Kristian ti e di, shqiptarët pyesin sa lekë e bleu Kanye West shtëpinë? Duhet të na e thuash tani?

Kristian Cuku: E kemi dhe publike, vlera e tij ka qenë 80 milionë Dollarë. Për nivelet e tyre besoj që është një blerje normale, shumë modeste aq më tepër për tregun e Dubait nuk është një blerje që mundet të bëjë gjurmë. Bën gjurmë për ne shqiptarët dhe për performancën tonë si shqiptarë dhe e ardhur nga Shqipëria.

Më të lexuarat