BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Aktualitet

Inxhinieri për sigurinë teknike zbardh detaje nga ngjarja e rëndë në Lushnje dhe ngre dyshime të forta: Sa herë ka tragjedi të tilla gjithmonë fshihet një politikan i cili…

Inxhinieri për sigurinë teknike zbardh detaje nga ngjarja e

Temë e emisionit “Review” këtë të shtunë ishte shpërthimi që ndodhi në një fabrikë në Lushnjë, ku humbën jetën dy persona si dhe u plagosën 7 të tjerë.

I ftuar në studio inxhinieri për sigurinë teknike, Thoma Melo, tha se sa herë ka tragjedi të mëdhaja, githmonë fshihet një politikan i cili mundohet të mbyllë ngjarjen.

Melo tha se Inspektoriati i punës me 98 punonjës nuk mund të kontrollojë i vetëm 100 mijë biznese, nëse respektojnë kushtet e sigurisë në punë, ndaj duhet të funksionojë i gjithë sistemi.

“Unë nuk e kuptoj se si ndërtuesit mund të punojnë në kushte të tilla për të ulur disa kosto duke marrë risqe të tilla. Ajo që do të thosha është se kur flasim për tragjedi të mëdhaja, sa herë ndodhin tragjedi të mëdhaja, ka një mburojë politike. Ka një mbyllje syri, është dikush që nuk lejon të vijë inspektori, është dikush që pengon të zbardhet. Del kryeministri thotë ka një pallat aty që është ndërtua pa leje. Gjithmonë kur ndodh një tragjedi kemi një politikan të zonës që ka marrë diçka, që është I përfshirë në diçka. Inspektoriati i Punës nuk mund ta bëjë e vetme, poasi janë 98 veta që duhet të kontrollojnë 100 mijë biznese”, tha inxhinieri.