BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e 4 protestuesve në bulevard që mund të përfundojnë më 12 mars në tavolinën e SPAK

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të vrarë protestuesit në 21 janar 2011 e dha Berisha e Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë më 12 mars në Gjykatën e Lartë, ish-kryeministri rrezikon burgim të përjetshëm

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të
x
BREAKING NEWS

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet Shehut”, ja të gjitha të pathënat dhe mesazhet e forta në prapaskenë nga vizita në Tiranë e Sekretarit Amerikan ndaj kryeministrit shqiptar

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet
x
BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x

Aktualitet

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e forta për kokainën në Fier: Drejtuesit s’jetojnë dot më të qetë

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e

Në emisionin “Open” po diskutohet në lidhje me operacionin që konkludoi me kapjen e drogës në Frakull të Fierit.

Gazetari Jul Kasapi ka deklaruar se ata që janë arrestuar janë vetëm punëtorë.

Gazetarja Glidona Daci ka deklaruar se madje drejtuesit e grupit mund të mos jenë në Shqipëri.

Daci: Nikolin Gjolena është ndërtuesi financuesi dhe personi që ka paguar që droga të vijë në Shqipëri. Ky është koka. Por kjo nuk përjashton nga përgjegjësia Çervanakun. Plani për të sjellë drogën është bërë që në maj kur Çervanaku u regjistrua si person juridik. Dyshohet se pas tyre fshihen persona të tjerë nga bota e krimit. Grupet kanë territoret e influencat e tyre dhe nuk mund të ngresh një laborator në Frakull nëse nuk kontrollohet nga një grup.

Kasapi: Kokat e trafikut nuk janë kapur. Policia ka dy grupe në Fier që janë të evidentuar, por që ndonjëherë për mungesë provash..

Gjolena është financues por nuk është koka e grupit.
Personat që janë kaputr janë punëtorë. Kokat asnjëherë në Shqipëri nuk kapen

Daci: Ose nuk janë në Shqipëri janë jashtë vendit.

Kasapi: Sot ka pasur edhe një lajm të mirë. Për ata që nuk janë në Shqipëri Europoli për herë të parë ka një oficer ndërlidhës. 47 persona janë arrestuar, katër prej tyre në Dubai dhe kjo tregon se imuniteti i Dubait ka rënë, referuar kryetarët e grupeve kriminale. Tashmë nuk mund të jetojnë kaq të qetë.