BREAKING NEWS

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji vetëm opozitës që janë të përçarë, por edhe...

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj kryeministrit: Rama i sheh institucionet si copa letre

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj
x
BREAKING NEWS

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e zezë", Milaim Zeka del me deklaratën befasuese: Faik Ymeri shantazhoi biznesmenët në emër të McGonigal

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek do të shiten nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek
x
BREAKING NEWS

"Banda kriminale e drejtuar nga kryeministri...", Erisa Xhixho del me deklaratën e fortë: U janë vjedhur miliona euro shqiptarëve

"Banda kriminale e drejtuar nga kryeministri...", Erisa Xhixho del me
x
BREAKING NEWS

Autobusi me nxënës përplaset me një makinë, policia zbardh shkakun dhe detajet e fundit nga ngjarja (Video)

Autobusi me nxënës përplaset me një makinë, policia
x
BREAKING NEWS

Kush është bosi në Bllok që pastruesja i mori lekët me çantë?

Kush është bosi në Bllok që pastruesja i mori lekët me
x

Aktualitet

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e forta për kokainën në Fier: Drejtuesit s’jetojnë dot më të qetë

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e

Në emisionin “Open” po diskutohet në lidhje me operacionin që konkludoi me kapjen e drogës në Frakull të Fierit.

Gazetari Jul Kasapi ka deklaruar se ata që janë arrestuar janë vetëm punëtorë.

Gazetarja Glidona Daci ka deklaruar se madje drejtuesit e grupit mund të mos jenë në Shqipëri.

Daci: Nikolin Gjolena është ndërtuesi financuesi dhe personi që ka paguar që droga të vijë në Shqipëri. Ky është koka. Por kjo nuk përjashton nga përgjegjësia Çervanakun. Plani për të sjellë drogën është bërë që në maj kur Çervanaku u regjistrua si person juridik. Dyshohet se pas tyre fshihen persona të tjerë nga bota e krimit. Grupet kanë territoret e influencat e tyre dhe nuk mund të ngresh një laborator në Frakull nëse nuk kontrollohet nga një grup.

Kasapi: Kokat e trafikut nuk janë kapur. Policia ka dy grupe në Fier që janë të evidentuar, por që ndonjëherë për mungesë provash..

Gjolena është financues por nuk është koka e grupit.
Personat që janë kaputr janë punëtorë. Kokat asnjëherë në Shqipëri nuk kapen

Daci: Ose nuk janë në Shqipëri janë jashtë vendit.

Kasapi: Sot ka pasur edhe një lajm të mirë. Për ata që nuk janë në Shqipëri Europoli për herë të parë ka një oficer ndërlidhës. 47 persona janë arrestuar, katër prej tyre në Dubai dhe kjo tregon se imuniteti i Dubait ka rënë, referuar kryetarët e grupeve kriminale. Tashmë nuk mund të jetojnë kaq të qetë.