BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x
BREAKING NEWS

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit ’96: Si u dhunuan, gjakosën dhe torturuan socialistët me urdhër të Sali Berishës, SPAK të hetojë ngjarjen

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit
x
BREAKING NEWS

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës, por bëhen pjesë e komisionit special për të shpëtuar nga qelitë e SPAK

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi,
x
BREAKING NEWS

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK, i hapet rruga profesoreshës së njohur

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin
x
BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x

Aktualitet

Kapet duke shitur kokainë me vlerë 1 milion paund/ Arrestohet 24-vjeçari shqiptar në Britani, ja me sa vite burg dënohet (Emri+Foto)

Kapet duke shitur kokainë me vlerë 1 milion paund/ Arrestohet

Shqiptari Klejdi Kazani është arrestuar nga policia britanike pasi është kapur duke tregtuar kokainë me vlerë prej 1 milion paund. 

24-vjeçari raportohet se është dënuar me shtatë vite heqje lirie në maj të 2022-shit, pasi gjatë momentit të arrestit iu gjet edhe një arrmë zjarri e llojit pistoletë dhe municione.

Dëshmitë e marra nga telefoni i Kazanit zbuluan se para arrestimit ai kishte furnizuar me rreth 14 kilogramë kokainë dhe kanabis shumë bashkëpunëtorë.

Kazani dhe grupi i tij i krimit, i përbërë nga bashkëqytetarë shqiptarë dhe një shtetas bullgar, u hetuan nga oficerët e Partneritetit të Krimit të Organizuar të Londrës, një bashkëpunim midis Agjencisë Kombëtare të Krimit dhe Shërbimit Policor Metropolitane. Bashkëpunëtorët e Kazanit, përfshirë Emil Spasovin, u dënuan për vepra penale të drogës.

Kapet duke shitur kokainë me vlerë 1 milion paund/ Arrestohet