BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Aktualitet

“Mos bëni tatuazhe...”, mjeku i njohur shqiptar lëshon alarmin dhe tregon çfarë ndodh me trupin tuaj: Rrezikoni sëmundje të rënda nga Hiv Aids, hepatiti dhe...

“Mos bëni tatuazhe...”, mjeku i njohur shqiptar lëshon

Mjeku toksikolog Andrin Tahiri tha në një intervistë për “Good morning Albanians” se nëse tatuazhet nuk bëhen në kushte higjiene rrezikohen sëmundje të rënda. Ndër to ai përmendi Hiv Aids dhe hepatitin.

Tahiri theksoi gjithashtu se nuk duhen bërë tatuazhe mbi nishane, ndërsa solli në vëmendje se ata që duan të mbulojnë plagët nga operacionet duhet që të presin minimalisht 3 vite për të bërë një tatuazh mbi shenjë.

Tatuatori Olsi Sejdi nga ana tjetër tha se në Shqipëri tatuazhet trajtohen kryesisht si estetikë dhe nuk bëhen kontrolle sanitare për të garantuar sigurinë e procesit.

Tatuazhet janë një fiksim për shumë njerëz në mbarë botën, sikurse nga ana tjetër ka persona që janë skeptikë, kundër tyre ose nuk i pranojnë që t’i kenë në trup. Ka mjek që po ashtu kanë evidentuar problemet shëndetësore që mund të vijnë nga tatuazhet. Nga ana tjetër ka edhe fe që nuk i pranojnë tatuazhet sikurse është feja islame që i konsideron si “haram”.

Në një shkrim të publikuar së fundmi në “The Sun” thuhet se shkencëtarët shpjeguan se si trupi ynë reagon ndaj bojës së tatuazheve – dhe kur një infeksion i shkaktuar nga tatuazhet mund të jetë edhe vdekjeprurës. Çfarë ndodh me trupin tuaj kur ju bëni tatuazh? Sipas tyre kur një gjilpërë tatuazhi vulos një model në lëkurën tuaj, trupi e konsideron atë si një sulm.

Më të lexuarat