BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Aktualitet

Ndjekje si në filma/ Zbardhen detajet e reja nga plani i grabitjes së banesës së biznesmenit, si shpëtuan nga “duart” e efektivëve 3 hajdutët! Pasi shtuan shpejtësinë, mjeti me targa të falsifikuara doli nga rruga dhe…

Ndjekje si në filma/ Zbardhen detajet e reja nga plani i grabitjes së

Tre persona që dyshohet se do të grabisnin me armë banesën e një biznesmeni në Lushnje, kanë shpëtuar nga duart e policisë pas një ndjekje si nëpër filma.

Pasi policia ka marrë informacion për 3 autorët që do të vidhnin një banesë, janë vendosur në ndjekje të tyre dhe i kanë lokalizuar në vendin e quajtur “Rotondo e Çermës”.

Ata i kanë bërë shenjë për të ndaluar, por drejtuesi i mjetit ka shtuar shpejtësinë dhe ka rrezikuar jetën e efektivëve që ndodheshin në rrugë. Policia është vënë në ndjekje të automjetit tip “Benz” me targa të falsifikuara, i cili po lëvizte në drejtim të fshatrave të Peqinit, por për shkak të shpejtësisë së madhe, makina ka dalë nga rruga.

Personat që udhëtonin në automjet e kanë braktisur atë dhe janë larguar duke përfituar nga errësira.

Tre autorët janë identifikuar nga policia si 30 vjeçari Renato Çala, 36 vjeçari Florenc Tatoshi dhe 66 vjeç Bukurosh Mukjal, të tre banues në Elbasan.

Ata janë shpallur në kërkim nga policia dhe po punohet për kapjen e tyre, Ndësa po hetohet për dokumentimin e disa vjedhjeve të kryera nga këta shtetas, në rrethin Lushnjë.

Më të lexuarat