BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Aktualitet

Në prag të festave të fundvitit, drejtuesi i zjarrfikëses ka një mesazh për të gjithë: Kujdes me përdorimin e gazit, çdo bombël mund…

Në prag të festave të fundvitit, drejtuesi i zjarrfikëses

Drejtori i Trajnimit dhe Logjistikës në DPMZSH-së, në MB, Arben Cara, ka qenë i ftuar në një intervistë televizive për të folur kryesisht për shkaqet kryesore të rënies së zjarrit në banesë.

Sipas Arben Carës në prag festash, konsumimi i gazit është i përdorshëm në masë të madhe, për vetë faktin se është një produkt i lirë, por duhet të kemi kujdes në përdorimin e tyre dhe duhet ti marim në pikat e liçensuara që të jemi më të sigurtë. Aty do të marim dhe një broshurë që na tregon se si ta përdorim.

Çdo bombël gazi mund të përfshihet nga zjarri nëse do të provokohet nga një shkendi elektrike, kur ajo ka rrjedhje. Në këto raste nuk duhet të përfshihemi në panik por duhet të mendojmë që ta eliminojmë vatrën e zjarrit vetë.
Në këtë rast duhet të presim rreth 60 sekonda, në mënyrë që flaka të jetë në maksimumin e saj, dhe tek vintili i bomblës, zjarrin mund ta eliminojmë edhe me gisht, sepse temperatura është 0, pra nuk kemi temperaturë fare.