BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi Ramës dhe Sali Berishës, ja pse pjesë e pazarit për marrjen e vulës së PD ishte edhe Belinda Balluku

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi
x
BREAKING NEWS

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si KLSH zbardhi abuzimet e ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë, ja detajet nga raporti

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si
x
BREAKING NEWS

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e drejtësisë, SPAK nis hetimet për Ogerta Manastirliun për vjedhjen e fondeve të pandemisë, ja çfarë përmban dosja

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x

Aktualitet

Operacioni i SPAK/ Idajet Beqiri zbardh detaje të bujshme: Jam avokat i procesit "Dumani", ka shumë vrasje pa autor, nuk po ngelet skutë pa e gërmuar, por...

Operacioni i SPAK/ Idajet Beqiri zbardh detaje të bujshme: Jam avokat i

Avokat Idajet Beqiri  tha  se SPAK ka goditur krimin e organizuar dhe tashmë politika ka frikë ti afrojë serish pranë vetes. 

Në emisionin ‘3D nga Alban Dudushi’, juristi Beqiri tha se si avokat i procesit “Dumani” është i interesuar dhe po e ndjek këtë çështje nga afër, sepse sikurse u shpreh ai, ka shumë ngjarje pa autor.

“Duhet ta pranojmë që krimi i organizuar po merr goditje vdekje-prurës dhe po tronditet. Një mori krimesh janë të pazbuluara dhe unë personalisht jam avokat te procesi i “Dumanit” dh e po ndjek këtë proces që çfarë ka dal dhe si po zhvillohet kjo çështje” u shpreh ai.

Ndër të tjera ai deklaroi se, procesi është futur thellë, që do thotë nuk po ngelet skutë pa e gërmuar për të zbuluar gjithë krimet.

“Kemi shumë vrasje pa autor dhe nuk e dimë kush janë , janë këta apo janë të tjerët që kanë vrarë dhe vazhdojnë të vrasin. Ata janë fuqizuar ekonomikisht dhe ndryshojnë krah politik sipas rastit. Kjo goditje ka shpërndarë folenë e “grerëzave” dhe politika ka frikë që ti afrohet këtyre pas këtyre goditjeve” shtoi ai.