BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në fshehtësi të plotë e me dredhi, i orientuar, i udhëzuar, dhe i detyruar prej agjenturave të huaja organizoi lëvizjen e Dhjetorit ’90, nga infiltrimi i spiunëve të ish-Sigurimit të Shtetit, te pazar...

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në
x
BREAKING NEWS

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u plas skandalet Shkëlzenit, Ilir Metës, Albana Vokshit, Flamur Nokës, Edi Palokës dhe Abi Malltezit: Si më kanë kërcënuar njerëzit e Sali Berishës, ju tregoj të gjitha pazaret e tyre të pista...

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u
x
BREAKING NEWS

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve dhe paralajmëron një tjetër listë me “non-grata”, Londra e përkushtuar të çmontojë lidhjet mes krimit, korrupsionit dhe politikës...

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori
x
BREAKING NEWS

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta Xhaçkës, nga apartamentet, garazhet, te llogaritë bankare, ja dokumentet

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta
x
BREAKING NEWS

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista me deputetë, ish-deputetë, ministra, ish-ministra dhe kryebashkiakë që presin radhën për në qelinë e burgut

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista
x
BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x

Aktualitet

"Përgjimi për Ballën është asgjësuar"/ Klodiana Lala plas deklaratën e fortë, tregon çfarë ka ndodhur me CD dhe serverin: Gjykata thotë që...

"Përgjimi për Ballën është asgjësuar"/

Gazetarja Klodiana Lala u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se Taulant Balla është përgjuar nga autoritetet, por përgjimi është asgjësuar. Teksa komentoi deklaratën e bërë nga Ardian Çapja në Kuvend, Lala tha se gjykata deklaroi se përgjimi i bërë për Ballën është asgjësuar.

Ajo nënvizoi se duhet të bëhen hetime në lidhje me këtë përgjim që tashmë nuk ekziston më.

“Që është përgjuar Taulant Balla nuk është më sekret, sepse numri në vendimin  e asgjësimit është i tij. Ardian Çapja vendosi këtë ta thoshte në seancë gjyqësore duke mos i përmendur emrin, logjika të çonte tek Taulant Balla. A duhet të ketë një hetim për ata gjyqtarë dhe prokurorë apo oficerë të policisë që kanë ndërmarrë një hap për asgjësimin e përgjimit, unë mendoj që duhet të ketë. A duhet të ketë një hetim lidhur nga deklarata e Çapjas? Duhet të ketë. Ne nuk e kemi për ta mësuar dot kurrë se çfarë ka folur Taulant Balla dhe me kë ka folur në ato përgjime. Taulant Balla është një eksponent i rëndësishëm politik. Përgjimi është asgjësuar. Gjykata thotë që është bërë një lapsus. CD me serverin janë zhdukur përgjithmonë”, u shpreh ajo.