BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Aktualitet

Porositi vrasjen e bashkëshortes, pedagogia e njohur reagon ashpër: Naim Murseli tentoi të bënte heroin me fëmijët e vet duke…

Porositi vrasjen e bashkëshortes, pedagogia e njohur  reagon ashpër:

Duke analizuar vrasjen e Liridona Ademajt, pedagogia Ornela Çuçi, thotë në një emision televiziv se Naim Murseli tentoi të bënte heroin me fëmijët e vet edhe në rastin kur bashkëshortja e tij po vritej.

“Ishte një vrasja shumë amatore dhe e përgatitur për shumë pak kohë. Nga ana tjetër, shikoj fotografitë e tij që nuk janë vetëm me Behgjet Pacollin. Ai ka fotografi me të gjitha VIP-at e mundshëm. Është një lloj heroizmi dhe këtë ka bërë edhe me fëmijët e vet. Ka marrë fëmijët dhe ka lënë të shoqen në qoftë se skenari i tij do të funksiononte dhe më pas tregon çmimin e një njeriu në këtë vend”, tha ajo.

Sa i përket shifrave për dhunën ndaj grave në Kosovë, ajo deklaroi se ka pasur 14 mijë denoncime. “Të dhënat e Kosovës, për 13 vite janë 54 gra të vrara në familje. Nga 2015-2021 janë 14 mijë e 268 raste dhune të denoncuara. Të dhënat e OKB tregojnë se 76 për qind e grave në botë vriten në vitin e parë të divorcit apo në vitin e para divorcit. Kosova është vendi i dytë më i keq për gratë në Evropë pas Ukrainës”, deklaroi ajo.