BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Aktualitet

Pse u bllokua Vetting-u në Polici? Gjikondi zbulon detajet e bujshme: Krerë të Policisë merrnin rrogë nga krimi

Pse u bllokua Vetting-u në Polici? Gjikondi zbulon detajet e bujshme:

E ftuar në  një emision televiziv, juristja Brizida Gjikondi u shpreh se krerët e larte te policisë se shtetit janë te kapur pas krimit, për më tepër juristja u shpreh se është bllokuar Vetting-u i policisë së shtetit apo testi i drogës ndërsa për sa i përket telefonatave më shumë ka qenë i interesuar SPAK.

Aty ka një kapje vertikale nga krerët e lartë të policisë së shtetit deri poshtë. Është bllokuar Vetting-u i policisë së shtetit, është bllokuar testi i drogës, edhe kjo e çmontimit të gjithë telefonatave më shumë ka qenë i interesuar SPAK-u se sa policia”, tha Gjikondi.

Sakaq juristja Brizida Gjikondi u shpreh se krerët e lartë të policisë së shtetit kanë qenë kultivues së hashashit ndërsa ajo theksoi se po këto marrin dopio rrogë si në shtet ashtu dhe nga krimi i organizuar.

E dimë shumë mirë sepse Shqipëria është e vogël që krerët e policisë së shtetit kanë qenë kultivues së hashashit por ka shumë krerë të policisë që marrin dopio rrogë dhe nga krimi dhe nga shteti por rrogën më të majme e kanë marrë nga krimi i organizuar”, u shpreh Gjikondi.