BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Aktualitet

“Punon në bashkinë e Tiranës”, gazetarët zbulojnë informacione të bujshme për laboratorin e kokaiës në Fier: Droga shkonte në shtëpinë e ish-zyrtarit me kamion të ushtrisë

“Punon në bashkinë e Tiranës”, gazetarët

Gazetarja Klodiana Lala ka shpjeguar operacionin e orëve të fundit ku u sekuestrua kokainë e përzierë me pleh kimik në një laborator drogë në Fier.

E ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, Lala tha se operacioni ishte me mbikqyrjen e DEA-s dhe se personi i përfshirë është Viktor Cervenaku, ish kryetar i komunës Frakull.

Gazetari Enton Abilekaj, shtoi se Cerveniku punon edhe për Bashkinë e Tiranës dhe se droga shkonte në banesën e tij me kamion të ushtrisë! 

Klodiana Lala: Është aksion i policisë shqiptare dhe malazeze me mbikqyrjen e DEA. Ka patur sinjalizim për një sasi drogë që do të vinte me pleh kimit. Viktor Cervenaku, ish kryetari i komunës Frakull, e kishte porositur në Kolumbi. Ka ardhur në Portin e Tivarit në Mal të Zi, pastaj në Fier. Ka qenë dorëzim i kontrolluar, policia ka patur informacion por nuk ka ndërhyrë deri në pikën fundore. Viktor Cervenaku kishte përshtatur shtëpinë e tij si laborator. Ky është rasti i parë që kapet sasi droge e përzierë me plehun kimikë. Nuk dihet sasia përfundimtare e kapur.  Personi i arrestuar punon në një institucion shtetëror.

Enton Abilekaj: Në Bashkinë e Tiranës punon, thuaje. Dhe më e bukura droga shkonte në shtëpinë e tij me kamion të ushtrisë! 

Neritan Sejamini: Ish kryetari i Frakullës, është drejtor në Tiranë?

Arjan Çani: Konfirmohet teza ime. Në Shqipëri bëhet requiem varfërisë. Mjafton të shohësh këtë rastin dhe them, kjo dhe shumë të tjera tregojnë që në këtë vend, pavarësisht se rroga minimale është 200-300 mijë lek, ngaqë bubrrojnë me trafiqë, rroga mbërrin deri në 1 milionë në muaj. Kjo është arsyeja që njerëzit durojnë padrejtësinë.

Neritan Sejamini: Këtë ne kemi folur. Droga është burim i madh i parasë që hyn në ekonomi. Paratë që hyjnë, duke u futur në bizneset e atyre që kontrollojnë krimin, arrin të prodhojë rroga të vogla për shumë shqiptarë. Atje në fshat, po të marrësh 30 mijë lek të reja...

Enton Abilekaj: Të punësuarit në shtet po përfshihen në krim dhe merren me drogë. Kemi të bëjmë me kriminalizimin e një shteti. E ka futur Shqipërinë në hartë e drogave të forta. Janë kriminalizuar të rinjtë, ka fëmijë që shpërndajnë drogë, e dini këtë?