BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Aktualitet

"Rama e kërkon Martinajn të vdekur"/ Ish drejtuesi i Policisë trondit me deklaratën: Palë kundërshtare me të shumëkërkuarin. Në qeverinë shqiptare ka ministra të emëruar nga...

"Rama e kërkon Martinajn të vdekur"/ Ish drejtuesi i

Ish-drejtuesi i Policisë, Shemsi Prençi u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se deklarata e kryeministrit Edi Rama për Ervis Martinajn, tregon se ky i fundit fillimisht e kërkon të vdekur.

Në analizën që bëri, Prençi tha se deklarata e Ramës të krijon përshtyjen që kreu i qeverisë është palë kundërshtare me Ervis Marinajn.

“Në qeverinë shqiptare ka ministra të emëruar nga grupet kriminale në Shqipëri dhe ata kanë shumë forcë në qeverinë shqiptare. Po ta shikoni në sinkron, prononcimin e Ramës për rastin e Ervis Martinajt, do të shikoni një diskordancë midis qëndrimit të kryeministrit në raport me Martinajn, ai thotë: Ose gjejeni të vdekur dhe thoni popullit të vërtetën ose gjejeni të gjallë dhe çojeni para drejtësisë. Pra fillimisht e kërkon të vdekur dhe të krijon përshtypjen sikur kryeministri është palë kundërshtare me Ervis Marinajn”, u shpreh Martinaj.