BREAKING NEWS

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e shtëpisë (Emri)

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga inertet dhe uji (Video)

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe stuhi e pazakontë shiu (Video)

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në PD, ja vendimi që duhej të merrte kur Berisha u shpall 'non grata'

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në
x
BREAKING NEWS

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e rëndësishme për qytetarët

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga PD-ja

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga
x

Aktualitet

Shpërndante drogë për të paguar borxhin ndaj bandës që e trafikoi, e pëson keq i riu shqiptar në Britani (EMRI) 

Shpërndante drogë për të paguar borxhin ndaj bandës

Një i ri shqiptar është arrestuar nga autoritetet britanike pasi u kap me disa pako kanabis në automjetin e tij pas një kontrolli rutinë. Mediat britanike kanë bërë me dije se 31-vjeçari Eljo Agalliu, u kap në mjetin e tij Volksëagen Passat, ndërsa në momentin e kontrollit i dha një emër të rremë oficerëve.

Gjatë kontrollit të mëtejshëm në sediljet e pasme oficerët i gjetën Agalliut disa pako të mbyllura me kanabis në një qese plastike, që mendohet se kishte një vlerë prej rreth 28 mijë paundësh.

Mësohet se Agalliu po punonte si korrier droge për të shlyer një borxh prej 10,000 £ ndaj një bande pasi u kontrabandua në Mbretërinë e Bashkuar, tha prokurorja Emma Atkinson. Agalliu u burgos për tetë muaj dhe leja e drejtimit të tij u miratua pasi u deklarua fajtor për posedim të kanabisit me qëllim furnizim dhe gjithashtu për drejtimin e mjetit pa sigurim.