BREAKING NEWS

Detaje të reja nga ngjarja në Përmet/ Pushimet kthehen në tragjedi, 24-vjeçari vrau nënën 4 ditë pasi u rikthyen në Shqipëri

Detaje të reja nga ngjarja në Përmet/ Pushimet kthehen në
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes
x
BREAKING NEWS

Shtëpia e Bardhë përshëndet Albin Kurtin për zgjidhjen e konfliktit dhe i kërkojnë Vuçiçit të ulë tensionet

Shtëpia e Bardhë përshëndet Albin Kurtin për zgjidhjen
x
BREAKING NEWS

Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë, çfarë misteri fsheh vizita e tij?

Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë,
x
BREAKING NEWS

Tronditëse në Përmet, 24-vjeçari vret nënën e tij

Tronditëse në Përmet, 24-vjeçari vret nënën e
x
BREAKING NEWS

Shmanget konflikti i shekullit, tension në ngushticën e Tajvanit, kinezët provokojnë amerikanët

Shmanget konflikti i shekullit, tension në ngushticën e Tajvanit,
x
BREAKING NEWS

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar
x

Aktualitet

“Është rritur konsumi”/ Eksperti Ervin Karamuço ngre alarmin: Përdorues droge doli edhe shoferi i...

“Është rritur konsumi”/ Eksperti Ervin Karamuço

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, ka folur për konsumimin e lëndëve narkotike në Shqipëri, për të cilin pretendon se është rritur.

Karamuço  tha se dy javë më parë u aksidentua një makinë pastrimi dhe shoferi i mjetit rezultoi edhe përdorues i lëndëve narkotike.

Kjo sipas tij tregon se është zgjeruar përdorimi i lëndëve narkotike dhe është ulur çmimi i tyre.“Përpara disa kohësh, para dy javësh është bërë një aksident i një makine pastrimi dhe kur i janë bërë testet shoferi doli jo vetëm përdorues i alkoolit, por edhe i lëndëve narkotike. Mendoni një shofer i një makine pastrimi, i cili përdor drogë. Është rritur konsumi, domethënë është ulur çmimi”, theksoi eksperti në një intervistë me Juli Xhokaxhin.