BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Aktualitet

"Është shuar një familje!"/ Artan Hoxha zbulon kurthin që vuri policia për të zbuluar ekzekutorin e Pëllumb Metës

"Është shuar një familje!"/ Artan Hoxha zbulon kurthin

Artan Hoxha ka folur për vrasjen e Pëllumb Metës, për të cilën dyshohen fëmijët e tij, të cilët kanë dhënë dëshmi kontradiktore. 

Hoxha, i ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit", tha se për ngjarjen po jepen shumë versione, siç ndodhi në rastin e vrasjes së Liridona Ademajt dhe media ka ndikuar në përhapjen e këtyre versioneve pa asnjë kriter. 

Hoxha tha se duhet një hetim i thelluar i ngjarjes, për të nxjerrë përgjegjësit. 

"Të gjtiha variantet që janë dhënë, janë hipoteza. Është si ngjarja në Kosovë me atë Murselin, që në 48 orë u dhanë shumë budallallëqe. Duhet hetim që të shërbejë për shembull.

Pas zhdukjes së babait, Pëllumb Meta, fëmijët bëjnë kallëzim se është zhdukur. Policia gjen makinën në zonën e plazhit. Nga kamerat zbulon se një ditë pas raportimit si i zhdukur, nga banesa e viktimës lëvizin dy makina, makina e viktimës dhe një nga fëmijët. Nuk mundet vetëm një person, ta vrasë kryefamiljarin, të fshijë gjurmën, të hapë gropën, të çojnë makinën, etj. Policia dyshon se familjarët duhet të dijnë diçka dhe vendos regjistruesin. Vajza ka vijuar të shkojë në shkollë. Shkonte nga Durrësi, është studente e mirë, shkonte në shkollë dhe kthehej çdo ditë, ishte besimtare praktikante.

Me sa kemi dëgjuar, edhe nga bashkëshortja dhe fëmijët, kanë folur që kemi të bëjmë me dhunë sistematike nga kryefamiljari. Por familjarët e të vrarit, akuzojnë nënën e fëmijëve, thonë se ajo i ka nxitur të kryejnë këtë akt. 

Policia zbuloi kufomën dhe në fillim vajza e mori përsipër vrasjen. U gjet kufoma në kasollen e bagëtive. Policia ngriti pytjen, a mund ta bëjë kjo vajzë? Policia më pas ka shoqëruar edhe fëmijët dhe nënë dhe u bindën më pas, që vrasjen mund ta ketë bërë djali, por vajza e merr përsipër për të minimizuar dënimin.

Kjo është vrasje që ka shuar një familje, kemi tre fëmijë që u është shkatërruar jeta. Dy vëllezër dhe motra e tyre, të akuzuar për vrasjen e babait. Kemi nëj familje të shkatërruar.

Mënyra si trajtohej në media, që dilnin të afërmit e viktimës dhe kërkonin hakmarrje… Vijmë te pjesa tjetër, hyrja në detaje shume të imta.  Kjo është ngjarje fare e thjesht, policia e zbuloi, tani hetimin e ka prokurori. Duhet një hetim i specializuar, të kthehet në precedent, në këtë hetim të shihen detajet", tha Hoxha.