BREAKING NEWS

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin pamjet nga sherri që solli dy viktima në Kavajë

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin
x
BREAKING NEWS

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton situatën para zgjedhjeve: Berisha ka supërmacinë, por del i humbur se…

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund t’ja marrë Alibeajt vulën dhe logon e PD-së: Ja kush është shpëtimi i Berishës

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi partinë

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e PD, Roland Bejko

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga Alibeaj

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga
x
BREAKING NEWS

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në fushatën e Këlliçit

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm do bashkohen në një parti pas 14 majit

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm
x

Aktualitet

Si po shkojnë hetimet në Shqipëri? Flet ish-prokurorja e dosjeve të mëdha

Si po shkojnë hetimet në Shqipëri? Flet ish-prokurorja e dosjeve

Ish kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj thotë se prokurorët kanë vullnet për të punuar, por nuk mjafton vetëm kjo.

Në një intervistë për Euronews Albania, Imeraj u shpreh se nga ana legjislative, një prokuror është i pavarur për të hetuar apo për të marrë vendime.

“Mendoj që, të paktën, e parë në rangun e prokurorëve dhe gjyqtarëve mendoj që kanë vullnet për të punuar. Nuk është elementi i vetëm vullneti, normalisht janë një sërë elementësh dhe faktorësh që bëhen bashkë.

Nëse e marrim në rang legjislativ është i lirëm, është i pavarur për pjesën e mënyrën së vendimmarrjes dhe ushtrimit të veprimtarisë hetimore”, theksoi ajo.