BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x
BREAKING NEWS

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze, nga pakti i Martinajt me Ben Ndokën dhe Shullazin për të vrarë Durim Bamin, te planet e të “ fortit” të Niklës me Dukajt për eliminimin e bosit të lojërave të fatit dhe ish-depu...

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze,
x
BREAKING NEWS

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të godasin të tjerë zyrtarë të lartë të Policisë së Shtetit, politikanë dhe gazetarë,  SPAK sekuestron telefonin e një zyrtari të lartë, ja skandali ku është përfshirë

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të
x
BREAKING NEWS

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të ish-Sigurimit të Shtetit, KGB dhe UDB, ja si po shantazhohen e kërcënohen me dosjet e “zeza” personazhet “VIP”, Lulzim Basha zbardh kulisat më të fundit

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të
x
BREAKING NEWS

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha kundër drejtësisë dhe shqiptarëve, te arsyet pse ka vendosur të hyjë në politikë, vizionet që ka për të ardhmen e Shqipërisë dhe planet e tij për të promovuar zhvillimin ekonomik t...

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha
x
BREAKING NEWS

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe kryediplomati britanik kërkon ofertë si ajo e Shëngjinit për emigrantët e paligjshëm që shkojnë në Britani, ja detajet e vizitës

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe
x
BREAKING NEWS

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll Agaçit në SPAK, 17 vendimet që rëndojnë pozitat e Sekretarit të Përgjithshëm të Kryeministrisë, dëshmitë e tyre kundër Erion Veliajt, mazhoranca në kaos

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll
x

Aktualitet

"Skandali me TIMS, sa erdhi në detyrë", gazetari i njohur zbulon detajet e bujshme: Ja kë po fsheh drejtori i IT, Ervin Muça

"Skandali me TIMS, sa erdhi në detyrë", gazetari i njohur

Kë po fsheh drejtori i IT, Ervin Muça? Gazetari: Skandali me TIMS, sa erdhi në detyrë

Drejtori i IT në Policinë e Shtetit, Ervin Muça është paraqitur ditën e sotme në gjykatë.

Ervin Muça ka mohuar akuzat në lidhje me ndërhyrjen në sistemin TIMS.

Këtë e ka komentuar dhe gazetari Igli Çalmeta, në një intervistë për një emision televiziv.

Ai theksoi se nisur nga dëshmia e Muçës, pyetja kryesore është se kush fshihet pas tij dhe kush ia ka kërkuar të dhënat e sistemit TIMS.

“Gjykata e Tiranës ka lënë sot masën e arrestit në shtëpi dhe pezullimin nga detyra për ish-drejtorin e IT, Ervin Muça i cili akuzohet se ka kopjuar në kundërshtim me ligjin të dhënat e sistemit TIMS verën e vitit të kaluar. Muça dha një deklaratë ku tha se është i pafajshëm. Ajo që më bëri çudi që tha se s’ka kopjuar asnjë të dhënë se nuk ia kërkuar askush. Pyetja kryesore është se kush fshihet pas Ervin Muçës, kush ia ka kërkuar të dhënat e sistemit TIMS. Pse vetëm pak pasi Ervin  Muça u emërua në detyrë, plasi dhe skandali i sistemit TIMS.  Në kundërshtim me ligjin, Ervin Muça ka marrë të dhënat”-tha ai.