BREAKING NEWS

Zhvillime të forta brenda SPAK, prokurorët zgjatin me 3 muaj afatet hetimore për Arben Ahmetajn dhe i çojnë fletë-thirrje oligarkut që akuzohet për pastrim parash

Zhvillime të forta brenda SPAK, prokurorët zgjatin me 3 muaj afatet
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat “bombastike”: Ja pse divorci i Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit nuk i shpëton dot nga prangat dhe arsyeja e fortë që zyrtari i lartë i DASH Richard Nephew shmangu takimet në Tiranë me qeverinë ‘Rama’ dhe përfaqësuesit ...

Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat “bombastike”: Ja pse divorci i
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha pa mandat sipas Kushtetutës, kreu i PD i hap vendin Argitës dhe përgatitet ta kurorëzojë të bijën në fron me protestën e 12 korrikut, Gaz Bardhi përfundon si “limon i shtrydhur”

Sali Berisha pa mandat sipas Kushtetutës, kreu i PD i hap vendin
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dëshmia në SPAK që fundos Niko Peleshin për lidhjet e tij me Klodian Zoton, ish-drejtori i Ujësjellësit të Korçës e nxjerr zbuluar para prokurorëve specialë

Zbardhet dëshmia në SPAK që fundos Niko Peleshin për lidhjet
x
BREAKING NEWS

Ja detajet e reja nga kallëzimi në SPAK për Allajbeun, si oligarku në bashkëpunim me Janis Karathanos rropën mbi 200 mln euro koncesione, për të kamufluar vjedhjet kanë punësuar te kompanitë “fituese” të afërmit e tyre, rroga deri në 30 mln lekë në mua...

Ja detajet e reja nga kallëzimi në SPAK për Allajbeun, si
x
BREAKING NEWS

Mandati për deputet i Sali Berishës në “fije të perit”, do ketë përplasje për Nenin 71 të Kushtetutës, ja kush e ka në dorë “fatin” e “non-gratës”, flasin juristët

Mandati për deputet i Sali Berishës në “fije të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi nxjerr “CV” e zezë të Sali Berishës në 30 vite, nga bashkëpunimi i tij me udhëheqësin e Serbisë, sulmet ndaj ambasadës së SHBA në Tiranë, grushti i shtetit ’98, vrasja e 4 protestuesve në 21 janar, te emrat e terroristëve që ka bashkëpunuar ...

Frrok Çupi nxjerr “CV” e zezë të Sali Berishës
x
BREAKING NEWS

Autoritetet zvicerane zbulojnë emrin e biznesmenit që doli garant për Arben Ahmetajn në Zvicër si i punësoi gruan me pagë 9 mijë franga në muaj, zbardhen detaje nga dosja hetimore

Autoritetet zvicerane zbulojnë emrin e biznesmenit që doli garant
x

Aktualitet

“SPAK duhet të kishte kujdes në nxjerrjen e sekreteve hetimore”, avokati i njohur zbulon detajet: Shumica u larguan jashtë vendit, ja pse u përhap informacioni 

“SPAK duhet të kishte kujdes në nxjerrjen e sekreteve

Të ftuar në një emision televiziv ishte avokati Kujtim Ibra ku bën të ditur se përse u përhap lajmi një natë më parë se do të ketë një operacion nga SPAK.

“I kërkojnë disa forca mbështetëse Policisë së Shtetit, duan patrulla shoqëruese për ata që patrullojnë zonën, prandaj përhapet informacioni. Ata nuk kanë pasur informacion se për këtë kanë qenë këto urdhër-arreste, por që do kishte po. Kjo nuk ishte hera e parë që ndodh”, tha gazetarja Topalli.

Avokati thekson faktin që sipas tij duhet SPAK duhet të ruajë sekretet hetimore.

“SPAK duhet të kishte kujdes në nxjerrjen e sekreteve hetimore, sepse në rastin e Metamorfozës 1 kishte disa vrasje, pas nxjerrës së sekreteve. Këta persona janë larguar pasi e kanë marrë vesh që këto telefonata janë zbërthyer, janë larguar nga Shqipëria edhe nga frika për çështjet e hakmarrjeve”, sipas avokatit Ibra.

 

Më të lexuarat