BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Aktualitet

"Suita, kushton 2700 dollarë në natë pa përfshirë..."/ Gazetari i njohur zbardh skandalin e fundit, zbulon sa kushtoi dhoma e Ramës në hotelin luksoz në Manhatan: Ishin vetëm ky dhe kryeministri i Marokut!

"Suita, kushton 2700 dollarë në natë pa

Gazetari i Ekonomisë, Klodian Tomorri, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka zbuluar se një natë në hotelin ku kryeministri Edi Rama ka qëndruar në lagjen Manhatan në Nju Jork, kushton 2700 dollarë.

Tomorri thekson se hoteli është Baccarat dhe Rama ka ndenjur në një suitë. Nga bujaria, kanë përfituar edhe anëtarët e tjerë të delegacionit.

Tomorri shton se në këtë hotel ka qenë vetëm kryeministri i Marokut dhe Rama. 

POSTIMI I TOMORRIT NE RRJETET SOCIALE: 

Kohe sakrificash
Ansambleja e Pergjithshme e Kombeve te Bashkuara ishte nje eveniment mjaft i rendesishem. Stafi i kryeministrit kishte kohe qe e pergatiste me kujdes viziten. Por per dreq dicka kishte shkuar ters.
Edhe pse kishin tentuar papushim te rezervonin nje hotel me cmime te arsyeshme, nuk arriten dot. Si perfundim, u detyruan ta conin kryeministrin ne suiten Harcourt te hotelit Baçarat ne Manhatan. Me kete rast, perfunduan ne te njejtin hotel te gjithe anetaret e delegacionit shqiptar.
Suita, e cila kushton 2700 dollare ne nate pa perfshire taksat, ofron nje pamje te mahnitshme te Manhatanit. Sigurisht nje ambient i denje per udheheqesa.
Sapo hyri ne dhome, ne celularin e kryeministrit mberriti nje sms. Ishte zv-kryeministrja qe i bente forëard mesazhin e kryetarit te Entit Rregullator te Energjise: “Shefe, cmimin e energjise e beme aq sa na thate, 42 leke per cdo kilovat mbi fashen 800 kilovat ore ne muaj. Pershendete shefin e madh nga ana ime dhe thuaj se ne jemi ketu per cdo gje, qe te na kerkoni.”
E lexoi mesazhin dhe kthehu nje pergjigje te shpejte: “Shume mire. Mos harroni, meshojini mesazhit qe preken vetem 5 per qind e familjeve. Nderkohe, here pas here thoni edhe qe ne Zvicer te fusin ne burg po harxhove shume energji”- e porositi zevendesen.
Ne sportel, para se te hynte ne dhome kishte marre vesh qe nuk ishte udheheqesi i vetem i akomoduar ne ate hotel. Ne te njejtin kat po qendronte edhe kryeministri i Marokut. Edhe ky me delegacionin e tij, bylyk.
Ne fakt, ne sumitet nderkombetare vihet re nje korrelacion statistikor shume interesant mes GDP per fryme te nje vendi dhe shpenzimeve te akomodimit te udheheqesve. Sa me i varfer te jete nje vend, aq me i shtrenjte eshte hoteli ku gjendet udheheqesi i tij. Kjo lidhje eshte dokumentuar gjeresisht, megjithese studiuesit ndahen mbi shkaqet e ketij fenomeni. Disa thone se buron nga korrupsioni. Te tjere nga mungesa e kultures, ndersa nje grup e shpjegon me institucionet e dobeta. Por ky eshte debat studiuesish, qe per popullin nuk ka shume interes.
Per popullin kane interes sakrificat. Dhe kjo eshte tamam kohe sakrificash. Per te gjithe.
Petrit Ahmeti beri sakrificen e madhe duke e 5 fishuar cmimin e energjise per familjet shqiptare. Me zemer te thyer. Qeveria po bente sakrificen e madhe duke i treguar popullit gjysme te verteten, qe preken vetem 5 per qind e familjeve. Tek llogaria kane harruar te heqin nga pjestimi faturat me konsum zero, qe jane mbi 120 mije si dhe kane mesatarizuar konsumin vjetor si perfaqesues te konsumit ne stinen e dimrit. Kryeministri po bente sakrificen duke mbrojtur interesat e Shqiperise ne OKB.
Te gjithe po sakrifikonin nga pak. Secili sipas mundesive. Vetem se disa sakrifica jane me te embla se te tjerat. Por sic ka thene dhe dikush. Gjysme te vertetat jane genjeshtrat me te medha. Pervec gjysme te vertetave qe thote qeveria.