BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Aktualitet

U hapën portat e HEC-eve? Drejtori i Emergjencave Civile zbardh të vërtetën: E kanë konfirmuar ekspertë vendorë dhe të huaj

U hapën portat e HEC-eve? Drejtori i Emergjencave Civile zbardh të

Teksa banorët e zonës së Nënshkodrës, e drejtojnë gishtin për pasojat e përmbytjeve, hapjes së portave të hidrocentraleve, drejtori i Emergjencave Civile, Haki Çako, e mohon një gjë të tillë.

Përmes skype në “MCN economy”, Çako, flet bazuar në konfirmimet e ekspertëve hidrometeorologjik të huaj dhe vendor, sipas së cilëve e gjitha ndodhi si pasojë e reshjeve në sasi të mëdha të shiut, dhe jo si shkak i shkarkimit të kaskadave.

Përmbytjet nuk kanë asnjë lidhje me kaskadën, me Drinin apo me lëshimin e portave.

Sikurse  dimë fare mirë që degëzimi apo shkarkimi i Gjatrit apo edhe i Kirit, nuk kanë lidhje me shkarkimin e kaskadave.

Por gjithsesi, kjo është fare e sigurt, aty i kanë që të gjithë ekspertët se çfarë intensiteti ka pasur për një periudhë kohë të caktuar.

Dhe kjo është fare e qartë, e kanë konfirmuar ekspertë të hidrometeorologjisë të vendit dhe ndërkombëtarë e kanë pranuar të gjithë dhe kanë konfirmuar këtë fakt se nuk është absolutisht e vërtetë që kaskada ka lidhje me këto lloj përmbytje të këtyre ditëve.