BREAKING NEWS

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas deklaratën dhe zbardh prapaskenat

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas
x
BREAKING NEWS

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e forta për kokainën në Fier: Drejtuesit s’jetojnë dot më të qetë

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë kishte në Shqipëri, ishte destinuar për...

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë
x
BREAKING NEWS

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe paralajmëron: Grupet po sofistikohen, SPAK punon me standard të dyfishtë

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe
x
BREAKING NEWS

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do votoj asnjë në primare, opozita po shkon drejt turpërimit

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do
x
BREAKING NEWS

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi për të uruar Pavarësinë e Shqipërisë (VIDEO)

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi
x
BREAKING NEWS

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri shqiptar, zbardhen detajet (EMRI)

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri
x
BREAKING NEWS

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një të tillë, kurrë mos iu afroni, përcilleni me përbuzje dhe përçmim

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një
x

Aktualitet

U hapën portat e HEC-eve? Drejtori i Emergjencave Civile zbardh të vërtetën: E kanë konfirmuar ekspertë vendorë dhe të huaj

U hapën portat e HEC-eve? Drejtori i Emergjencave Civile zbardh të

Teksa banorët e zonës së Nënshkodrës, e drejtojnë gishtin për pasojat e përmbytjeve, hapjes së portave të hidrocentraleve, drejtori i Emergjencave Civile, Haki Çako, e mohon një gjë të tillë.

Përmes skype në “MCN economy”, Çako, flet bazuar në konfirmimet e ekspertëve hidrometeorologjik të huaj dhe vendor, sipas së cilëve e gjitha ndodhi si pasojë e reshjeve në sasi të mëdha të shiut, dhe jo si shkak i shkarkimit të kaskadave.

Përmbytjet nuk kanë asnjë lidhje me kaskadën, me Drinin apo me lëshimin e portave.

Sikurse  dimë fare mirë që degëzimi apo shkarkimi i Gjatrit apo edhe i Kirit, nuk kanë lidhje me shkarkimin e kaskadave.

Por gjithsesi, kjo është fare e sigurt, aty i kanë që të gjithë ekspertët se çfarë intensiteti ka pasur për një periudhë kohë të caktuar.

Dhe kjo është fare e qartë, e kanë konfirmuar ekspertë të hidrometeorologjisë të vendit dhe ndërkombëtarë e kanë pranuar të gjithë dhe kanë konfirmuar këtë fakt se nuk është absolutisht e vërtetë që kaskada ka lidhje me këto lloj përmbytje të këtyre ditëve.