BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x
BREAKING NEWS

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës, sekuestrohen dokumentacionet, kompjuterët dhe materialet komprometuese, ja si po zbërthehen aferat e ish-presidentit

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës,
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir Metën, ja prova e madhe që nuk e fshehin dot, si erdhën në pushtet vetëm me pardesytë e bardha të Sigurimit të Shtetit dhe vunë pasuri marramendëse brenda 7 vitesh

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir
x
BREAKING NEWS

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi “portofolit” të saj 50 mln € për Rrugën e Arbrit dhe Tunelin e Llogorasë, zbardhet raporti

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi
x
BREAKING NEWS

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali i 2 koncensioneve më të shtrenjta në shëndetësi, hetime për zyrtarë të lartë edhe për një sërë kompanish që shërbejnë si “maska” të oligarkut, ja detajet nga dokumenti...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali
x
BREAKING NEWS

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i ekonomisë Kujtim Hoxha jep detajet e fundit dhe tregon rrugën që duhet të ndjekin të moshuarit kur nuk janë dakord me masën e përfitimit që u është caktuar nga ISSH

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i
x

Aktualitet

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha zbardh detaje të reja nga arrestimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit: Janë bërë tentativa që...

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha

Artan Hoxha, gazetar i njohur i kronikës, është shprehur mbrëmjen e sotme se Vangjush Dako ishte ndër njerëzit më të rëndësishëm në Durrës. Sipas tij, për momentin në të cilin ndodhemi, ai është personi më i rëndësishëm, edhe se ministri i Brendshëm.

“Për mua, me këtë akuzë që ka, masat e sigurisë në të tilla raste nuk i kuptoj se përse duhet të jenë kaq ekstreme. Nga e premtja deri sot, është bërë kjo tentativë, një betejë mes prokurorëve të SPAK dhe grupeve të interesave politik të këtij vendi, për të shmangur arrestimin e Vangjush Dakos”, u shpreh Hoxha.

Sipas gazetarit, Dako nuk është një peshk i vogël dhe kush kishte numrin e tij, ishte “njishi” në qytetin bregdetar të Durrësit.

“Vangjush Dako nuk është një peshk i vogël. Se është ky Vangjush Dako u bënë tentativa (që të premten), që ta bindnin. Unë nuk besoja se do e arrestonin. Në rastin konkret, Dako është gjithandej njeriu kyç. Kush kishte kontaktin e Vangjushit ishte njishi në Durrës”, vijoi ai.

Në një deklaratë për mediat, pas marrjes së dëshmisë së Dakos, avokati Petrit Ismaili është shprehur se klienti i tij është vetëdorëzuar në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, kur pasditen e sotme ka parë emrin e tij në media.

Pjesë nga deklarata e gazetarit Artan Hoxha:

Vangjush Dako është lidhje direkte e Edi Ramës. Ai është njeri shumë i rëndësishëm. Politikisht drejtonte Durrësin, është bashkia e dytë më e rëndësishme. Ai nuk ishte thjesht kryetar, por të gjithë thonë këtë e ka vendosur Vangjushi. Ishte lidhja e të gjitha lobeve në Durrës.

Në çdo përgjim që është bërë të çdo grupi kriminal në Durrës, është Vangjush Dako. Për mua është më i rëndësishëm edhe se ministri i Brendshëm, përveç Erion Veliaj. Për momentin që jemi, ai është njeriu më i rëndësishëm.

Vangjush Dako nuk është një peshk i vogël. Se është ky Vangjush Dako u bënë tentativa (që të premten), që ta bindnin. Unë nuk besoja se do e arrestonin. Në rastin konkret, Dako është gjithandej njeriu kyç. Kush kishte kontaktin e Vangjushit ishte njishi në Durrës.

Për mua, me këtë akuzë që ka, masat e sigurisë në të tilla raste nuk i kuptoj se përse duhet të jenë kaq ekstreme. Nga e premtja deri sot, është bërë kjo tentativë, një betejë mes prokurorëve të SPAK dhe grupeve të interesave politik të këtij vendi, për të shmangur arrestimin e Vangjush Dakos.