BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Aktualitet

Vera nuk ka ndërmend të ik, temperatura deri në 29 gradë/ Meteorologia Lajda Porja zbulon ditën kur futemi në vjeshtën tipike

Vera nuk ka ndërmend të ik, temperatura deri në 29 gradë/

Edhe dita e sotme, njësojë si ditët e para të tetorit vazhdon të mbetet në kushtet e një moti pranveror. Madje temperaturat sot do të ketë një rritje të lehtë, kur termometri në zonat malore ngjitet në 6-7 gradë. Ndërkohë zonat maksimale mbeten pak a shumë të njëjta me 27-28 gradë në rang territori.

Meteorologia Lajda Porja bën me dije se 10 ditëshi i parë i muajit tetor duhet shijuar, pasi mesi i këtij muaji rikthen kushtet tipike të motit të vjeshtës.

Për tre ditët në vijim mbetemi në të njëjtën tablo sinoptike ku kthjellimet janë prezente herë pas here. Vranësirat do të jenë të lehta dhe kalimtare.

Kryesisht ditën e shtunë dhe gjatë ditës së diel ka një rritje të lehtë në vlerat termike të mëngjesit. Ndërsa në vlerat e mesditës kemi një luhatje më të ndjeshme. 29 gradë celcius do të jetë temperatura maksimale e ditës së premte, ndërkohë ditën e shtunë zbresin në 27 gradë, për të pësuar sërish një rritje ditën e diel.