BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Aktualitet

“Vrasësit me pagesë një problem i rrezikshëm”, Artan Hoxha zbulon ‘financuesin’ kryesor të këtyre krimeve të rënda

“Vrasësit me pagesë një problem i rrezikshëm”,

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka deklaruar se vrasësit me pagesë sot janë një problem shumë i rrezikshëm edhe në Shqipëri.

I ftuar në emisionin “Opinion”, Artan Hoxha tha se është një skuadër e tërë që del e rrahur por nuk del bosh asnjëherë.

Sipas Hoxhës, ata janë një skuadër shumë e kushtueshme dhe cilësorë dhe se kostoja e një atentati tregon peshën e atij që është ekzekutuar por edhe cilësinë.

Ndër të tjera Hoxha thekson se, një “financues” për këta vrasës me pagesë është kokaina

“Sot ata përbëjnë një problem në Shqipëri. Në momentin që krijon një profil ai krijon dhe tendencat Shumat kanë shkuar tek milioni euro.

Problemi që ka Shqipëria është që sot këta që janë të panjohur dhe pagesat e mëdha.

Si ka mundësi? Kokaina arrin të rrisë këto shuma. Shuma është në varësi të objektivit.

Është një skuadër që del e rrahur por nuk del bosh asnjëherë. Ata janë skuadër që janë të kushtueshëm dhe janë cilësorë. Varet kostoja e një atentati, tregon peshën e atij që është ekzekutuar pro edhe cilësinë”, tha Hoxha.