BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Aktualitet

Vrasja në Durrës krim seksual? “Pëllumb Meta nuk kishte jetë paralele”, gazetarja e njohur zbardh prapaskenat e bujshme: Hygerta rezultoi se…

Vrasja në Durrës krim seksual? “Pëllumb Meta nuk kishte

Gazetarja Dorjana Bezat deklaroi në “Top Story” se dyshimet nga policia ka qenë edhe për një krim seksual.

Sipas saj është kërkuar akt-ekspertimi, ku rezultoi se Hygerta Meta nuk ishte abuzuar seksualisht, kështu kjo gjë u hodh poshtë.

Për sa i përket dyshimeve për një jetë paralele të Pëllumb Metës, sipas Bezat, është arritur në përfundimin se nuk është e vërtetë.

Dorjana Bezat: Fëmijët mbrojnë të ëmën. Kanë deklaruar se mami nuk ka pasur asnjë rol, as në transportim, as në asnjë skenar. Ndërsa mami nuk merr asnjë faj, asnjëherë. Ajo ka thënë se kam qenë duke punuar në ara, nuk kam dëgjuar asgjë. Kur më thanë që e kanë vrarë u trondita. Dhe ka qëndruar në dhomën se saj, sipas dëshmisë. Ajo ka thënë kam qenë e tronditur, në mes kanë qenë fëmijët. Për të parë përse fëmijët e urrenin babain.

Në dëshmi asnjë se thotë, por u kërkua akt-ekspertimi, që rezultoi se vajza nuk ka kryer akt seksual (nuk është abuzuar). Pra nuk kemi të bëjmë me një krim seksual. Hygerta e mbështet deklaratën në fejesë. Ndërkohë shkuesi thuhet se kanë komunikuar me Pëllumbin dhe Blerinën dhe u la të mos bëhej sepse Hygerta, kishte shkollën. Ai nuk ka pasur një jetë paralele, është parë telefoni lëvizjet e tij. Kërkesa për fejese këtu bazohet.

Armand Bajrami: Me ardhjen bashkëshortes në shtëpi ka një periudhë gjashtë orëshe që nuk kanë dalë nga shtëpia, me ardhjen e djalit të vogël në shtëpi, më pas kanë nisur të lëviznin.

Dorjana Bezat: Me datën 10 ka ndodhur ngjarja, në 11 janë marrë me zhdukjen e trupit.