BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Në shtatë ditë janë hapur pesë dosje penale për politikanët e lartë, SHBA ka nisur hetimet për Metën, Berishën dhe...

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Në shtatë ditë
x
BREAKING NEWS

Nga përmendja e emrit të Edi Ramës 6 herë në dosje, te mesazhet dhe takimet me ish-agjentin e FBI, mediat amerikane tregojnë si funksiononte skema dhe publikojnë informacionin që mund të tronditë kryeministrin shqiptar

Nga përmendja e emrit të Edi Ramës 6 herë në dosje, te
x
BREAKING NEWS

27 Janar 2023

27 Janar 2023
x
BREAKING NEWS

Fillove dhe ti si Berisha? Eksperti i ekonomisë shpërthen ndaj deputetes së PS-së: Na sillni fakte dhe jo komente

Fillove dhe ti si Berisha? Eksperti i ekonomisë shpërthen ndaj
x
BREAKING NEWS

SPAK ngre stekën/ Ambasadorja e BE zbulon arsyen e fortë përse zbarkoi në zyrën e Altin Dumanit: Çështje të bujshme që janë hapur dhe nuk mbaron këtu

SPAK ngre stekën/ Ambasadorja e BE zbulon arsyen e fortë përse
x
BREAKING NEWS

A po përgatiten sanksione nga BE për zyrtarët e korruptuar? Ambasadorja Hohmann zbardh të vërtetën

A po përgatiten sanksione nga BE për zyrtarët e korruptuar?
x
BREAKING NEWS

"McGonigal ishte ortak me 25% te një kompani shqiptare", Salianji: Edi Rama sot minimalisht duhet të dorëhiqet

"McGonigal ishte ortak me 25% te një kompani shqiptare",
x
BREAKING NEWS

A ka marrë përgjigje? E zbulon vetë Andi Bushati: Ja çfarë i kërkova dje me urgjencë ambasadës amerikane

A ka marrë përgjigje? E zbulon vetë Andi Bushati: Ja
x

Aktualitet

Vrasja te ‘Kodra e Diellit’, gazetari zbardh detaje të reja: Autori shkoi pak ditë para për të studiuar vendin ku do ekzekutonte Briken Sanajn, u gjobit edhe nga policia, por...

Vrasja te ‘Kodra e Diellit’, gazetari zbardh detaje të reja:

Gazetari Eduart Halili ka qenë i ftuar ditën e sotme në një emision televiziv, i cili ka komentuar ekzekutimin e ndodhur pak kohë më parë në zonën e 'Kodrës së Diellit' ku viktimë ka mbetur Briken Sanaj.

Ndër të tjera në fjalën e tij Halili është shprehur se autori i vrasjes Vladimir Kola e kishte studiuar me detaje vendin se ku do të kryente atentatin.

Pak ditë para vrasjes ai ka shkuar në vendin e ngjarjes, shumë pranë banesës së Sanajt dhe kjo gjë vërtetohet nga një gjobë e marrë nga policia bashkiake në automjetin e tij.

“Autori ka shkuar pranë vendin të ngjarjes pak ditë para se të kryente vrasjen dhe kjo gjë vërtetohet nga një gjobë e marrë nga policia bashkiake. “- tha Halili.

Kujtojmë se Kola e ka kryer vrasjen me një kallashnikovë të cilën e kishte fshehur në guvën e një peme.

Më të lexuarat