BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x

Bota

Aksident i frikshëm/ Kamioni përplaset me autobusin plot me studentë, raportohet për 6 të vdekur dhe 18 të plagosur

Aksident i frikshëm/ Kamioni përplaset me autobusin plot me

Një autobus i mbushur me nxënës të shkollave të mesme u pwrplas nga një gjysmë kamion në një autostradë në Ohio të martën në mëngjes, duke lënë gjashtë persona të vdekur dhe 18 të plagosur, thanë zyrtarët.

Tre pasagjerë në autobusin me studentë dhe shoqërues, u shpallën të vdekur në vendngjarje, tha Patrulla e Autostradave të Shtetit të Ohajos të martën mbrëma.

Ata u identifikuan si John W. Mosely, 18 vjeç, nga Mineral City; Jeffery D. Worrell, 18 vjeç, nga Bolivar; dhe Katelyn N. Owens, 15 vjeç, nga Mineral City.

“Ky është makthi ynë më i keq, kur kemi një autobus plot me fëmijë të përfshirë në një aksident,” tha guvernatori i Ohajos, Mike DeWine gjatë një konference për shtyp në vendngjarje.

“Lutjet shkojnë për familjet, të gjithë ata që ishin në autobus.”

Një total prej 15 studentësh dhe shoferi i autobusit u dërguan në spitalet e zonës, thanë zyrtarët.

Të tre personat në një nga automjetet e pasagjerëve të përfshirë gjithashtu në aksident u shpallën të vdekur në vendngjarje, tha patrulla e autostradës.

Ata u identifikuan si Dave Kennat, 56 vjeç, nga Navarra; Kristy Gaynor, 39 vjeç, nga Zoar; dhe Shannon Wigfield, 45 vjeç, nga Bolivar.

Në spital është dërguar edhe drejtuesi i mjetit tjetër të pasagjerëve.

Të gjitha automjetet po udhëtonin drejt perëndimit në Interstate 70 në Licking County, rreth 26 milje (42 kilometra) në lindje të Columbus, rreth orës 9 të mëngjesit kur ndodhi përplasja me reaksion zinxhir.

Më pas, të paktën tre automjete morën flakë, tha patrulla e autostradës. Shkaku i aksidentit është nën hetim.

Më të lexuarat