BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para

Aksident  me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e para

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e
x
BREAKING NEWS

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon qeverinë: Kjo qeveri në 8 vite mori borxh 5 miliardë euro

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon
x

Bota

Aneksimi i katër rajoneve në Ukrainë nga Rusia, Giorgia Meloni bën reagimin e fortë

Aneksimi i katër rajoneve në Ukrainë nga Rusia, Giorgia Meloni

Liderja e djathtë italiane, Giorgia Meloni, e cila fitoi zgjedhjet javën e kaluar, ka reaguar në lidhje me vendimin  e Rusisë për aneksimin e katër rajoneve ukrainase.

Ajo tha këtë të premte se presidenti rus tregoi sërish bindjen e tij në stilin  sovjetik, duke kërcënuar sigurinë e Evropës.

“Putini e ka demostruar edhe një herë vizionin e tij neo-imperialist, të stilit sovjetik, i cili kërcënon sigurinë e të gjithë kontinentit evropian”, tha Meloni.

Këshilli Evropian, i cili mbledh liderët e BE-së, shpjegoi se është kundër këtij vendimi, i cili nuk do të ketë ndikim ligjor.

“Ne e kundërshtojmë me vendosmëri dhe dënojmë pa mëdyshje aneksimin, për të cilin nuk ka ndikim ligjor”.