BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Bota

Aplikimi me urgjencë në aleancë, vjen reagimi nga NATO por ka një përgjigje 'të hidhur' për Ukrainën

Aplikimi me urgjencë në aleancë, vjen reagimi nga NATO por ka

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka deklaruar se vendet e Aleancës së Atlantikut Verior nuk do të njohin territoret ukrainase të aneksuara nga Rusia.

Stoltenberg tha gjatë një konference për media, se katër rajonet e aneksuara janë ukrainase, ashtu sikundër është edhe Krimea.

I pyetur lidhur me aplikimin e përshpejtuar të Ukrainës për t’u bërë pjesë e Aleancës, ai u shpreh se diçka e tillë nuk mund të ndodhë në këtë moment, por theksoi se çdo shtet demokratik ka të drejtë të aplikojë për t’u bërë pjesë e NATO.

“Kherson është Ukrainë, Zhaporizha është Ukrainë, Luhansk është Ukrainë, Donetsk është Ukrainë, ashtu si edhe Krimea është Ukrainë.

Putin ka mobilizuar qindra mijëra trupa, dhe tani ilegalisht ka aneksuar më tepër territore ukrainase. Ky është agravimi më i madh që nga fillimi i luftës. Putin është përgjegjësi për këtë luftë, dhe është përgjegjësia e tij t’i japë fund kësaj lufte. Nëse Rusia ndalon së luftuari, do të ketë paqe. Nëse Ukraina ndalon së luftuari, do të ndalojë së ekzistuari”, tha ndër të tjera Stoltenberg.

Më të lexuarat