BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Lifestyle

Publikohet parashikimi mujor nga Jorgo Pulla: Nga data ‘bombë’, e deri tek shenjat e bekuara të tetorit

Publikohet parashikimi mujor nga Jorgo Pulla: Nga data ‘bombë’,

Jorgo Pulla tregoi parashikimin e 12 shenjave të Zodikaut për muajin tetor. Sipas Jorgos ku do të jetë një muaj që do të na trondisë dhe do të vijë me lajme shumë të rëndësishme.

“Është muaji i dytë i vjeshtës. Ka ardhur momenti ku jemi, ku do të shkojmë. Marrim 15 diteshin e parë të këtij muaji. Kemi mjaft ndikime, favorizime që kanë të bëjnë me çështje të mëdha në këtë muaj. Ekonomike, financiare, problemet që kemi pasur duhet t’i fshijmë nga memoria. Në 15 ditëshin e dytë duhet pasur shumë kujdes sepse është një acar i madh, akull që do kohë që të thyhet.

Ka rregullime financash. Është dhe karrota, por është edhe shkopi. Çfarë duhet të bëjmë, ku duhet të shkojmë dhe si do i realizojmë.”

Jorgo i ftuar në ‘Abc e Pasdites’, u specifikua edhe më tepër duke thënë datat më me fat për muajin tetor. Ai tha:

“Në datën 2 tetor kemi mërkurin nga retrograd në rrugën e duhur në Virgjëreshë, jep mundësi, është mirë. Ka ndikime në shenja siç janë Virgjëresha, Peshqit, Binjakët, Shigjetarët kanë ndikime shumë të mira, zgjidhen çështjet e së shkuarës.

Datën 10 por në datën 9 fillon, kemi hënën e plotë në çështjet që kanë të bëjnë me punën, me karrierën dhe përfitojnë Dashi, Peshorja, Gaforrja dhe Bricjapët.

Më datë 25 tetor, çdo lloj program që do kesh Ermal do ta ndërpresësh emisionin se do të ketë një ajm shumë të rëndësishëm. Ka të bëj me hënën e re dhe eklipsi i fundit diellor. Këtu duhet të jenë të vëmendshëm dhe përfitojnë Akrepat, Demin, Luanët, Ujorët. Ka një hile, duhet të ketë partneritet.  Data 25 fillon 7 ditë para. Ka filluar që në shtator, e keni dëgjuar. Mos të ndikohen nga negativitetin. Duhet të jemi me këmbë në toke. Të dijmë ku do shkojmë.”

Shenjat që duhet të kenë më tepër kujdes në këtë muaj janë Demi, Akrepi dhe Peshorja. Ndërsa më të favorizuarat për këtë muaj janë Virgjëresha, Ujori dhe Dashi.