BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Bota

Biden i vendosi kushte Putinit, vjen reagimi i menjëhershëm i Kremlinit

Biden i vendosi kushte Putinit, vjen reagimi i menjëhershëm i

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden ka lënë të kuptohet se është gati të flasë me homologun rus Putin nëse ky i fundit tregon vullnet për t’i dhënë fund pushtimit të Ukrainës.

Komentet e Biden ishin një përgjigje ndaj pyetjes së një gazetari gjatë vizitës së presidentit francez Emmanuel Macron.

Por presidenti amerikan i ka kushtëzuar bisedimet me mbështetjen e aleatëve të NATO-s.

“Jam gati të flas me presidentin Putin nëse ai është i interesuar për të gjetur një rrugë për t’i dhënë fund luftës, gjë që ende nuk e ka bërë”, deklaroi Biden.

Duke reaguar, Kremlini bëri të ditur se presidenti Putin mbetet i hapur për bisedime që janë në interes të Rusisë.

Gjithashtu, zëdhënësi Dmitry Peskov u tha gazetarëve se Moska nuk është ende gati të pranojë kushtet e Biden.

“Çfarë tha presidenti Biden? Tha se negociatat janë të mundura vetëm pasi Putin të lërë Ukrainën”, nënvizoi Peskov.

Ai shtoi se gjetja e terrenit për bisedime të përbashkëta është e vështirë për sa kohë Shtetet e Bashkuara nuk njohin si pjesë të Rusisë “territoret e reja” në Ukrainë, që Moska shpalli të vetat në fund të shtatorit.

Për herë të fundit, Biden dhe Putin u takuan në Gjenevë të Zvicrës qershorin e vitit të kaluar, përpara nisjes së luftës në Ukrainë, kur bisedimet ishin të fokusuara tek çarmatosja bërthamore dhe siguria kibernetike.