BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Bota

Bombardimi i konsullatës në Siri, Irani bën lëvizjen urgjente dhe shpërthen në akuza ndaj OKB-së

Bombardimi i konsullatës në Siri, Irani bën lëvizjen

Irani ndihet i detyruar të ndëshkojë Izraelin për sulmin e tij ndaj misionit diplomatik në Siri, sepse Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka dështuar në detyrën e tij, tha të enjten delegacioni i Teheranit në organizmin botëror.

Sulmi ajror i 1 prillit vrau shtatë oficerë iranianë, duke përfshirë dy gjeneralë të Gardës Revolucionare Islamike (IRGC). Izraeli nuk e mori zyrtarisht përgjegjësinë për sulmin.

“Sikur Këshilli i Sigurimit i OKB-së të dënonte aktin e agresionit të regjimit sionist në ambientet tona diplomatike në Damask dhe më pas të sillte para drejtësisë autorët e tij, domosdoshmëria që Irani të ndëshkonte këtë regjim mashtrues mund të ishte shfuqizuar,” u shpreh delegacioni iranian.

Udhëheqësi i Iranit Ayatollah Ali Khamenei ka thënë se Izraeli “duhet dhe do të ndëshkohet” për atë që bëri. Inteligjenca izraelite dhe amerikane kanë nxitur spekulimet se hakmarrja e mundshme mund të sjellë çdo gjë nga sulmet me dron deri te sulmet me raketa balistike.