BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x
BREAKING NEWS

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si qëndron e vërteta

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si
x
BREAKING NEWS

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më e fundit e prokurorisë për “Kobrën” dhe pesë të tjerë

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më
x
BREAKING NEWS

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën
x
BREAKING NEWS

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me makinë pa dokumente, makina monitoruese zbret në terren (Detaje)

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me
x
BREAKING NEWS

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga atentati në Fushë- Krujë: E njëjta skuadër i bëri atentatin edhe...

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga
x

Bota

Deklarata e fortë e ministrit të Jashtëm rus, Lavrov: Rusia kurrë s’ka kërkuar negociata për Ukrainën, është e pamundur të...

Deklarata e fortë e ministrit të Jashtëm rus, Lavrov: Rusia

Ministri i Jashtëm rus, Sergej Lavrov, deklaroi se autoritetet ruse kurrë nuk kanë kërkuar negociata për situatën në Ukrainë, por sipas tij, kanë thënë se janë të gatshme për të negociuar.

Siç raporton BBC, Lavrov u shpreh se Rusia kurrë nuk do t’i shmangë kontaktet mes presidentit rus, Vladimir Putin dhe atij të SHBA-së, Joe Biden.

“Ne kemi thënë disa herë se nuk i shmangim kurrë kontaktet. Kurrë s’kemi kërkuar negociata, por gjithmonë kemi thënë se nëse dikush i interesuar për një zgjidhje të negociuar, ne jemi të gatshëm”, tha ai.

Lavrov theksoi se s’ka kuptim të diskutohet “ndonjë çështje e stabilitetit strategjik me SHBA-në, jashtë kontekstit të ngjarjeve në Ukrainë”.

“Për mendimin tim, është e qartë se është e pamundur të diskutohet sot për stabilitetin strategjik duke injoruar gjithçka që po ndodh në Ukrainë”, tha ai në një konferencë shtypi në Moskë.

Sipas ministrit, Perëndimi, duke e ndihmuar Ukrainën, synon “të mposhtë Rusinë në fushën e betejës, madje edhe të shkatërrojë Rusinë”.