BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Bota

E rëndë/ Plas sherri në Parlament, deputeti i opozitës godet me grushte rivalin (Video)

E rëndë/ Plas sherri në Parlament, deputeti i opozitës godet

Në mbledhjen e komisionit ligjor të Parlamentit të Gjeorgjisë, ku po diskutohet projekti i ligjit “për transparencën e ndikimit të huaj”, një nga deputetët e opozitës u përlesh me një përfaqësues të partisë në pushtet, Echo Kavkaza.

Gjatë diskutimit, kur përfaqësuesi i partisë Ëndrra Gjeorgjiane, Mamuk Mdinaradze, debatoi me përfaqësuesin e partisë opozitare Lelo, lideri i partisë Qytetarët, Aleko Elisashvili, iu afrua dhe e goditi me grusht në fytyrë, sipas Drejtësisë Evropiane.

Më pas, deputetët kanë dalë nga salla dhe kanë vazhduar përleshjen në korridor. Në fund, Elisashvili u largua nga ndërtesa e parlamentit dhe u tha gazetarëve se ishte përjashtuar nga parlamenti.

“Jam mjaftuar nga të gjitha këto dhe e kam goditur me grusht në fytyrë këtë agjent rus. Gjithmonë jam përpjekur të komunikoj njerëzisht me ‘Ëndrrën Gjeorgjiane’ dhe ata po na çojnë në Rusi… Nuk është koha për uluni në shtëpi, ne duhet të dalim bashkë me ligjin e tyre rus”, tha ai.


Siç thuhet, për shkak të incidentit, mbledhja e bordit është ndërprerë për gjysmë ore dhe më pas ka vazhduar.