BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Bota

Çfarë ndodhi? “Zhduket” diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong-un

Çfarë ndodhi? “Zhduket” diktatori i Koresë së

Diktatori i Koresë së Veriut Kim Jong-un është zhdukur nga sytë e publikut dhe nuk është parë në asnjë shfaqje publike për rreth një muaj, pavarësisht testeve të shumta raketore që ka kryer Koreja e Veriut.

Shteti sekret lëshoi ??sot dy raketa me rreze të shkurtër veprimi në det, duke i nisur ato drejt Japonisë, vetëm disa ditë pasi dërgoi një tjetër raketë mbi ishull.

Diktatori shpesh ka mbikëqyrur personalisht testet, duke pozuar për foto, por pavarësisht se ka urdhëruar 6 lëshime në 12 ditë, asnjë imazh i tij i ri nuk është shfaqur që nga 10 shtatori.

Ndërkohë janë shtuar dyshimet se tirani koreano-verior po përballet me një shqetësim të ri shëndetësor.

Michael Madden, një ekspert i elitës së Koresë së Veriut, theksoi se nuk ishte hera e parë që Kim Jong-un bënte një pushim nga të qenit qendra e vëmendjes.

Ai vazhdoi: Thënë kjo, ka disa faktorë spekulativë pas mungesave të tij të gjata publike. Së pari, ka një pyetje për shëndetin e tij të përgjithshëm. Të paktën një nga mungesat e tij publike mund të lidhet drejtpërdrejt me problemet mjekësore.”

“Pas mungesës së tij të parë të gjatë publike në vitin 2014, ai u shfaq duke përdorur një bastun në ngjarjet e tij të para publike.

Më të lexuarat