BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Bota

Çfarë po ndodh? Kina vihet në lëvizje, udhëheqësi kinez bën thirrje për rritjen e standardit të ushtrisë

Çfarë po ndodh? Kina vihet në lëvizje,

Udhëheqësi kinez Xi Jinping bëri thirrje që forcat e armatosura të vendit të veprojnë me shpejtësi për të arritur “standarde të klasit botëror”.

Ai i bëri komentet në një fjalim të mërkurën, disa ditë pasi paralajmëroi se vendi kërcënohej nga një fushatë e udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara për të “frenuar, izoluar dhe shtypur Kinën”.

Fjala e zotit Xi para delegatëve të një asambleje ceremoniale që përfaqëson Ushtrinë Çlirimtare Popullore, krahun ushtarak të Partisë Komuniste në pushtet, si edhe Policinë e Armatosur Popullore paraushtarake, u publikua nga agjencia zyrtare e lajmeve, Xinhua.

Udhëheqësi kinez, që është gjithashtu edhe kreu i partisë dhe komisionit që kontrollon forcat e armatosura, përmendi gjithashtu nevojën për “arritjen e objektivave deri në njëqindvjetorin e Ushtrisë Çlirimtare Popullore në 2027”.

Sipas disa vëzhguesve amerikanë, Pekini synon që deri atëherë të ketë aftësinë për të pushtuar Tajvanin, një ishull që vetëqeveriset dhe një aleat i Shteteve të Bashkuara, që ndihmohet ushtarakisht nga Uashingtoni./VOA

Më të lexuarat