BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x
BREAKING NEWS

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit ’96: Si u dhunuan, gjakosën dhe torturuan socialistët me urdhër të Sali Berishës, SPAK të hetojë ngjarjen

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit
x
BREAKING NEWS

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës, por bëhen pjesë e komisionit special për të shpëtuar nga qelitë e SPAK

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi,
x
BREAKING NEWS

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK, i hapet rruga profesoreshës së njohur

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin
x
BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x

Bota

Çfarë po ndodh në Tel Aviv? Mijëra njerëz në tubim për…

Çfarë po ndodh në Tel Aviv? Mijëra njerëz në

Mijëra njerëz mbajtën një tubim në Tel Aviv mbrëmjen e të shtunës për pengjet që ende mbahen nga Hamasi në Gaza teksa Kabineti i luftës i Izraelit ra dakord të shtunën të dërgojë negociatorë në Katar për të vazhduar bisedimet drejt një armëpushimi.

Bisedimet synojne kthimin e rreth 130 pengjeve të mbajtura në Gaza, thanë zyrtarët dhe mediat lokale. Delegatët izraelitë u kthyen të shtunën nga bisedimet e paqes në Paris, ku u takuan të premten me ndërmjetësuesit e Katarit, Egjiptit dhe SHBA-së, të cilët kishin ndihmuar në armëpushimin e nëntorit, gjatë të cilit u liruan dhjetëra robër të Hamasit në këmbim të lirimit të të burgosurve palestinezë.

Hamasi ka kushtëzuar më parë lirimin e 130 pengjeve izraelite, me lirimin nga burgu të mijëra militantë palestinezëve dhe me ndalimin e ofensivës në Gaza, për të cilën zyrtarët mjekësorë në enklavë thonë se ka vrarë rreth 30,000 njerëz. Izraeli e ka kundërshtuar publikisht një lirim kaq të madh të të burgosurve dhe thotë se çdo ndërprerje e luftimeve do të ishte e përkohshme pasi synon të shpërbëjë Hamasin, një fraksion I konsideruar organizate terroriste nga Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Europian.

 

Më të lexuarat