BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Bota

Çfarë po ndodh? Një tjetër kompani kriptomonedhash shpall falimentimin, zbardhen detajet

Çfarë po ndodh? Një tjetër kompani kriptomonedhash shpall

Firma e kriptomonedhave BlockFi ka shpallur sot falimentimin, vetëm pak ditë pasi të njëjtën gjë bëri një prej kompanive më të mëdha në botë për këmbimin e kriptomonedhave, FTX.

Në dosje, BlockFi tregon se ka më shumë se 100,000 kreditorë, me detyrime dhe asete që varionin nga 1 miliard dollarë deri në 10 miliardë dollarë.

Kompania e kriptove, e cila ofron një shkëmbim tregtar dhe shërbim kujdestarie me interes për kriptovalutat, ishte një nga firmat e shumta që u përballën me probleme serioze të likuiditetit pas falimentimit të kompanisë me bazë në Singapor, Three Arroës Capital.

Kompania me bazë në Jersey City, New Jersey kishte ndaluar tërheqjet e depozitave të klientëve dhe pranoi se kishte pësuar “ekspozim të konsiderueshëm” ndaj kompanisë FTX tashmë të falimentuar.

“Ne kemi ekspozim të konsiderueshëm ndaj FTX dhe entiteteve korporative të lidhura përfshi edhe detyrimet që na kanë nga Alameda, aktivet e mbajtura në FTX.com dhe shuma të patërhequra nga linja jonë e kreditit me FTX.US”,  tha në deklaratë BlockFi.

BlockFi, e cila u vlerësua për herë të fundit në 4.8 miliardë dollarë, sipas PitchBook – është në mesin e shumë firmave të kriptove që ndjejnë presionin e kolapsit të FTX. Në korrik, FTX hyri për të ndihmuar BlockFi të shmangë falimentimin duke  zgjeruar një strukturë kredie rrotulluese prej 400 milionë dollarësh  dhe duke ofruar blerjen e mundshme të huadhënësit të rrethuar.