BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Bota

Hakmarrje ndaj Rusisë? Amerika dërgon një dron të ri më të avancuar mbi Detin e Zi, ja çfarë pritet të ndodhë (HARTA)

Hakmarrje ndaj Rusisë? Amerika dërgon një dron të ri më

Pas incidentit një javë më parë, SHBA ka dërguar një dron të ri zbulues RQ-4 Global HaWk mbi Detin e Zi. Mediat e huaja raportojnë se droni u ngrit nga baza ajrore Sigonella pranë qytetit italian të Catania. Ai ishte në hapësirën ajrore rumune për pak kohë dhe tani po fluturon mbi Detin e Zi.

Që nga ora 12:00, 14,800 përdorues po ndjekin lëvizjen e dronit amerikan RK-4 RQ-4 Global Haëk në faqen e internetit Flightradar24 .

Më herët, mediat e huaja raportuan se ushtria amerikane ka dërguar një dron të ri në rajonin e Detit të Zi për të inspektuar vendin e rrëzimit dhe për të monitoruar veprimet e ushtrisë ruse, e cila ka nisur kërkimet për rrënojat e dronit. Rusia thuhet se ka arritur tashmë në vendin e dronit, por ushtria amerikane thotë se operacioni për të tërhequr mbetjet do të jetë pothuajse i pamundur. Rrëzimi i dronit prej 32 milionë dollarësh ka nisur një garë për të rikuperuar rrënojat, pasi ai përmban disa nga teknologjitë më të avancuara të SHBA-së dhe do të ishte një fat i papritur për Rusinë nëse ajo arrin fillimisht te mjeti.

Hakmarrje ndaj Rusisë? Amerika dërgon një dron të ri më