BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x
BREAKING NEWS

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë “flakën” Bashkisë së Tiranës, bandës i prin Argita Malltezi, djali i Fahri Balliut, Tedi Blushi dhe “socialisti” Belind Këlliçi, ja çfarë ndodhi në protestën kundër Erion Veliajt

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë
x
BREAKING NEWS

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha gjykatat i mbyllën dyert dhe e lanë në izolim, gati hapja e dosjeve të tjera nga SPAK për vrasje, grabitje të pronave dhe vjedhje

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta Xhaçkën, PS rrëzon kërkesën e opozitës, deputetja socialiste mbron bashkëshortin si investitor strategjik, debate dhe akuza mes palëve

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta
x
BREAKING NEWS

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e “non-gratës”, Bardhi kërkon futjen e Sali Berishës në grupin e PD, SHBA e nxorën nga dera, kryeministri e fut nga dritarja

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e
x

Bota

Intervista me Putin shkaktoi shumë reagime, “kriset” marrëdhënia e Carlson me presidentin rus, ja pse po e sulmon publikisht carin

Intervista me Putin shkaktoi shumë reagime, “kriset”

Tucker Carlson u tall me justifikimin e presidentit rus Vladimir Putin për pushtimin e Ukrainës, duke pretenduar se 'denazifikimi' i vendit është një nga gjërat më budallaqe që ka dëgjuar ndonjëherë, shkruan Newsweek. Duke folur me prezantuesin Lex Fridman në një podcast të lëshuar të martën, Carlson diskutoi intervistën e tij të diskutueshme me Putinin e lëshuar në fillim të këtij muaji. Ish-ylli i Fox News u përball me reagime për takimin e tij me udhëheqësin e Kremlinit, hera e parë që Putin pranoi të ulet për një intervistë me mediat perëndimore që nga fillimi i luftës në Ukrainë. Intervista e Putin dhe Carlson preku një listë të gjatë temash, nga një mësim i zgjatur në historinë ruse deri te mendimet e Putinit për zgjedhjet e ardhshme presidenciale në SHBA. Carlson e përshkroi gjithashtu përshtypjen e tij të parë për Putinin si dikush që "dukej nervoz", duke i thënë Fridmanit se presidenti rus "hyri në intervistë si një student i përgatitur shumë".

Fridman i kërkoi Carlson mendimin e tij për justifikimin e Putinit për vazhdimin e luftës në Ukrainë, e cila pjesërisht synon arritjen e "denazifikimit" të vendit. Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, i cili është hebre, ka kundërshtuar vazhdimisht pretendimet e Kremlinit se qeveria e Kievit është hapur 'pro-naziste'. “Mendoj se kjo është një nga gjërat më budallaqe që kam dëgjuar ndonjëherë”, tha Carlson. “E urrej gjithë këtë bisedë se nuk është reale”, vazhdoi ai. “Është thjesht një sulm ad hominem. Është një mënyrë për të shoqëruar dikë me një regjim të lig që nuk ekziston më”, shtoi ai. “Unë jam anti-nazist. Thjesht po them që në 2024 nuk ka lëvizje naziste”, saktësoi gazetari.