BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Bota

Mijëra njerëz i japin lamtumirën Navalnyt, në funeral edhe ambasadorët e Gjermanisë dhe Francës, ja mesazhi kërcënues i Kremlinit për ta

Mijëra njerëz i japin lamtumirën Navalnyt, në funeral edhe

Funerali i Alexei Navalny, kundërshtarit të Putinit, i cili vdiq në burg më 16 shkurt, u zhvillua dje, sërish mes tensionesh. Ceremonia e varrimit u zhvillua në Kishën e Ikonës së Zojës në lagjen Maryino të Moskës dhe trupi më pas u dërgua në varrezat Borisovskoye, ku u varros në melodinë e "My Way" nga Frank Sinatra. Trupi i disidentit iu dorëzua familjes më pak se dy orë pas fillimit të varrimit dhe kishte dyshime se autoritetet ruse mund të bllokonin disi ngjarjen. Arkivoli mbërriti në kishë, mes duartrokitjeve të turmës dhe thirrjeve "Navalny, Navalny". "Ai nuk kishte frikë dhe ne nuk kemi frikë", bërtitën disa njerëz, duke përsëritur një nga parullat e kundërshtarit të carit. Turma ndoqi gjithashtu arkivolin përgjatë rrugës për në varreza, duke ngritur buqeta me lule në ajër ose duke i hedhur gjatë rrugës.

Mijëra njerëz u mblodhën në vendin ku mbërriti arkivoli i Navalny, të rrethuar nga një numër i madh oficerësh policie. Policia rrethoi perimetrin e kishës dhe patrullat me makina dhe me kuaj kontrolluan turmën që ishte mbledhur për të përkujtuar disidentin, por pa bërë asnjë arrestim. Mes tyre janë edhe Boris Nadezhdin si dhe Ekaterina Duntsova, dy kandidatët “pacifistë” të përjashtuar nga zgjedhjet presidenciale. Disa diplomatë të huaj mbërritën gjithashtu në vend, duke përfshirë ambasadorët e Gjermanisë, Francës, Britanisë, Italisë, Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara. Leonid Volkov, një mik i Navalny, i tha BBC- së se ka "shumë policë sikur do të fillonim një revolucion". Ai shtoi: “Qëllimi ynë është një lamtumirë paqësore, por duket se autoritetet ruse e konsiderojnë si një trazirë apo diçka tjetër”.

 

Më të lexuarat