BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë media italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë media italiane: Engjëll
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x

Rajoni

Shtyhet për herë të dytë seanca e Kuvendit të Beogradit, nesër merret vendimi përfundimtar për përsëritjen e zgjedhjeve, ja pse Vuçiç mund të pësojë një disfatë të madhe

Shtyhet për herë të dytë seanca e Kuvendit të

Seanca konstituive e Kuvendit të qytetit të Beogradit është shtyrë për të dielën, ka bërë të ditur Aleksandër Shapiç, kryetar i Autoritetit të Përkohshëm të Beogradit. Kjo është shtyrja e dytë e seancës që ishte paraparë të mbahej më 19 shkurt dhe më pas dje. Ai shpjegoi edhe arsyet e shtyrjes së seancës, si dhe foli edhe me Branimir Nestoroviçin nga lëvizja "Ne - Zëri i Popullit", e cila është ndarë në dy pjesë që nga zgjedhjet dhe, në rastin e Beogradit, në tri grupe me dy këshilltarë secili. Ndërkohë, në sallën e Kuvendit të qytetit të Beogradit u mblodhën këshilltarët e opozitës, si dhe kryetari Tom Fil (si këshilltari më i vjetër).

Ai bëri të ditur se nuk ka kuorum për seancën e sotme dhe se seanca shtyhet për nesër, më 3 mars. Përveç këshilltarëve të “Serbia kundër dhunës” dhe koalicionit NADA, në sallën e kuvendit ishin edhe disa nga këshilltarët e ndarë të “Ne-Zëri nga Populli”, si Branimir Nestoroviç dhe Borislav Antonijeviç. Pas vonesës, ata deklaruan se SNS dhe SPS humbën zgjedhjet në Beograd, se nuk kanë shumicë dhe se do të shkojnë sërish në zgjedhje. Presidenti serb Aleksandër Vuçiç njoftoi nga Tirana se personalisht nuk e ka ndryshuar qëndrimin e tij dhe se beson se zgjedhjet duhet të mbahen. Sipas Ligjit për Vetëqeverisje Lokale, Kuvendi i Beogradit duhet të konstituohet brenda dy muajve nga shpallja e rezultateve të zgjedhjeve, i cili skadon ditën e nesërme, ose në të kundërt do të shpallen zgjedhje të reja. Kryetari i Asamblesë Kombëtare është i detyruar të shpallë zgjedhje të reja brenda një muaji, ndërsa zgjedhjet duhet të mbahen brenda 45 deri në 60 ditë nga dita e shpalljes së zgjedhjeve.