BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x

Bota

Izraeli fajëson Hamasin për mbarimin e armëpushimit: S’ishin të gatshëm ta vazhdonin

Izraeli fajëson Hamasin për mbarimin e armëpushimit:

Mundësia e zgjatjes së armëpushimit midis Hamasit dhe Izraelit u prish pasi grupi militant nuk pranoi t’u japë izraelitëve emrat e grave dhe fëmijëve të rrëmbyer tha ish-ambasadori i Izraelit në OKB, Danny Danon. Danon tha se Hamasi nuk ishte i gatshëm që ta vazhdonte marrëveshjen e armëpushimit dhe zgjodhi ta ndalte atë.

“Ata nuk ishin të gatshëm të na dërgonin emrat e grave dhe fëmijëve. Është për të ardhur keq. Ne rifillojmë luftën”, -tha ai.

Danon mohoi pretendimet se qeveria izraelite ishte në dijeni për sulmin e Hamasit një vit përpara se të ndodhte.

“E dinim për qëllimin e Hamasit për të pushtuar Izraelin, por nuk e dinim se kur do të ndodhte. Kemi kaq shumë kërcënime në Izrael”, tha ai.

Lufta midis Hamasit dhe Izraelit rinisi të premten, pasi shteti izraelit tha se Hamasi theu armëpushimin shtatëditor të rëndë dakord, fillimisht duke sulmuar Izraelin me raketa.

Ndërsa, Hamasi akuzoi Izraelin se “refuzoi të gjitha ofertat” për ta zgjatur marrëveshjen e armëpushimit, pretendim ky që u hodh poshtë nga Izraeli.Më të lexuarat