BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Bota

Kreu i inteligjencës ruse takim urgjent me drejtorin e CIA-s, zbardhen detaje, ja për çfarë u diskutua

Kreu i inteligjencës ruse takim urgjent me drejtorin e CIA-s, zbardhen

Kreu i Inteligjencës së Jashtme të Rusisë (SVR), Sergey Naryshkin njoftoi se në takimin e zhvilluar në Ankara me drejtorin e CIA-s, Bill Burns, krahas çështjeve për sigurinë bërthamore kanë diskutuar edhe për Ukrainën, raportojnë mediat e huaja.

Naryshkin në një deklaratë për agjencinë ruse të lajmeve RIA foli për takimin që zhvilloi me Burns.

"Në takimin në fjalë u diskutua edhe çështja e Ukrainës. Mund të them se fjalët që u përdorën më shumë në këtë takim janë ‘stabiliteti strategjik‘, ‘siguria bërthamore‘, Ukraina‘ dhe ‘regjimi i Kievit‘", tha Naryshkin.
Ai foli lidhur me deklaratën e të ngarkuarës me punë në ambasadën e SHBA-së në Moskë, Elizabeth Rood se mund të ketë kontakte mes SHBA-së dhe Rusisë për çështjen e kërcënimeve bërthamore. "Personalisht, mund të konfirmoj thëniet e Rood", deklaroi Naryshkin.

Në një deklaratë më 28 nëntor, Rood tha se ka kanal komunikimi mes SHBA-së dhe Rusisë për çështjen e menaxhimit të kërcënimeve bërthamore dhe se Burns dhe Naryshkin mund të takohen sërish nëse është e nevojshme.

Naryshkin dhe Burns më 14 nëntor zhvilluan një takim në Ankara nën organizimin e Agjencisë Kombëtare të Inteligjencës së Turqisë (MIT).

Zyrtarët amerikanë njoftuan se në takim nuk u zhvilluan negociata lidhur me zgjidhjen e krizës në Ukrainë.

Më të lexuarat