BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Bota

Lajm i trishtë/ Humb jetën kitaristi i njohur (EMRI)

Lajm i trishtë/ Humb jetën kitaristi i njohur (EMRI)

Kitaristi i “Hawkwind”, Mick Slattery, ka vdekur në moshën 77-vjeçare. Anëtari themelues i grupit legjendar të rokut ndërroi jetë në shtëpi më 17 mars pas një sëmundjeje të shkurtër.

Shoku i grupit të Slattery, Dave Brock – i cili bashkëthemeloi grupin, fillimisht të quajtur Group X, në vitin 1969 – ndau lajmin me një postim prekës në Facebook. Ai nuk specifikoi sëmundjen nga e cila vuante Slattery.

Slattery dhe Brock formuan “Hawkwind” në Ladbroke Grove, Londër, duke përfshirë basistin John Harrison, bateristin Terry Ollis dhe tastieristin, Michael ‘Dik Mik’ Davies. 

Ata njihen më së shumti për këngën e tyre “Silver Machine”, e cila u bë një këngë hit në Mbretërinë e Bashkuar në 1972.

“Hawkwind” ka pasur një listë vazhdimisht rrotulluese të anëtarëve të grupit, me 42 muzikantë që shfaqen si pjesë e formacionit në pesë dekada që nga formimi i tij. 

Vdekja e Slattery i ka lënë të pikëlluar të gjithë ata që e njohën dhe punuan me të.

Reagimet nëpër rrjete sociale qenë të menjëhershme nga fansat, miqtë e bashkëpunëtorët.